Wybierz markę

Nowy Jeep Compass już za chwilę wjedzie do Europy. Model po gruntownych zmianach wizualnych nie tylko prezentuje się nowocześniej, ale też wyjątkowo odmładza swoje wnętrze. Nowa deska rozdzielcza, ekran multimedialny i inne elementy wyposażenia postawią Compassa w czołówce swojej klasy.

Pierwszą wersją nowego Compassa, która pojawi się na rynku europejskim, będzie edycja specjalna z okazji 80-lecia marki Jeep. Flagowy model z serii „80th Anniversary” będzie wyróżniał się ekskluzywnymi elementami stylistycznymi, takimi jak specjalne plakietki i 18-calowe felgi aluminiowe. Będzie dostępny u dealerów Jeepa w Europie wiosną 2021 roku.

Nowy Compass ma odświeżony wygląd zewnętrzny i zupełnie nowe wnętrze, zmieni się także gama silników benzynowych, wysokoprężnych i napędów hybrydowych. Pojawi się pakiet nowych rozwiązań technologicznych zapewniających wygodniejszą i sprytniejszą jazdę po mieście. Nowe systemy bezpieczeństwa poprawią również zachowanie na drodze, zwłaszcza podczas długich tras. Zachowane zostaną natomiast właściwości terenowe tak charakterystyczne dla Jeepa.

Ogromne zmiany zaszły na desce rozdzielczej, która stała się całkowicie nowa. Kierownica ma inny, lżejszy wizualnie kształt, a za nią pojawiły się cyfrowe wskaźniki. Duży tablet pośrodku kokpitu wyparł wbudowany. Ekran umieszczono wyżej, dzięki czemu łatwiej na niego zerkać. Panel klimatyzacji, okolice drążka skrzyni biegów, a nawet cały tunel środkowy zaprojektowano na nowo.

Compass wizualnie jeszcze mocniej przypomina Jeepa Grand Cherokee, schodzącej generacji. Mocniej wcięto wewnętrzne krawędzie reflektorów oraz podkreślono typowy dla Jeepa grill. Jedynie tylna część nadwozia pozostała niemal bez zmian.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!