Jeep Wrangler to samochód dla prawdziwego twardziela, będący indywidualnością w każdej dziedzinie.

Ten model auta, które kojarzymy z takimi atutami jak mocne silniki, wytrzymałe zawieszenia i doskonałe walory terenowe. Jeżeli dodamy do tego obraz ubłoconych kierowców wyjeżdżających z bagien, zobaczymy prawdziwe życie Wraglera.

Jednakże na tym tle,  Jeep Wrangler ekolog, który jest napędzany silnikiem elektrycznym, brzmi co najmniej dziwnie.

“Wranglera napędza silnik elektryczny”  to tylko część prawdy.

Naprawdę jednak nowy Jeep Wrangler 4xe z technologią hybrydową Plug-in Hybrid spełnia wszystkie cechy prawdziwego Wranglera i jest to w stu procentach uniwersalno-terenowy samochód. Wbrew obawom wielu laików, ten Wrangler jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich wersji Jeep, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku europejskim. Jego najkrótsza charakterystyka to:

 • najbardziej wydajny,
 • sprawny,
 • zrównoważony,
 • zaawansowany technicznie
 • połączony ze światem .
Jeep Wrangler 4xe

Jeep Wrangler i jego hybrydowe serce

W układzie napędowym Jeepa Wranglera 4xe połączono:

 • dwa silniki elektryczne o mocach 145 KM i 61 KM,
 • silnik benzynowy o pojemności 2,0 l o mocy 272 KM.

Układ napędowy Jeepa Wranglera daje dzięki tej kompliacji łączną moc 380 KM i generuje maksymalny moment obrotowy 637 Nm. Dzięki temu przyspieszenie od 0-100 km/h trwa zaledwie 6,4 sekundy.

Jeep Wrangler 4xe – przykład połączenia tego, co najlepsze z obu światów.

Każdy Jeep to legendarne możliwości terenowe i prawdziwa radość z jazdy w terenie. Dotyczy to także wersji 4xe i hasło lansowane przez  markę “nie ma rzeczy niemożliwych” nie straciło na ważności.

Tyle tylko, że w przypadku wersji 4xe, część terenowych osiągów jest realizowana przez model z pakietem elektrycznym, przyjaznym dla środowiska. W efekcie pozwala to cieszyć się naturą w niemal bezgłośnej atmosferze.

Jeep Wrangler 4xe

Jeep Wrangler i super wydajność

Silniki elektryczne i benzynowe sprawiają, że Wrangler dojedzie wszędzie tam gdzie tyko zapragniemy. Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu Plug-in, Wrangler 4xe umożliwia nie tylko jazdę w gorszym terenie. Hybrydowe serce umożliwia także codzienną jazdę po mieście w trybie w pełni elektrycznym. W tym wypadku, zasięg -przy niemal bezgłośnej pracy- wynosi ok 50 km. Aby do tego doszło musimy jednak przez ok sześć godzin podłączyć model do ładowania baterii.

Warto zauważyć, że po przełączeniu napędu na cztery koła z przełożeniem redukcyjnym (4L), dostępne są wszystkie tryby systemu E-Select Wranglera 4xe: Hybrid, Electric i eSave. Bezproblemowa integracja mocy elektrycznej z napędem 4×4 przenosi Wranglera 4xe na nowy poziom osiągów terenowych.

Możemy się nim wybrać w:

 • zakątki pogrążone w otchłani lasu,
 • ulubione skaliste pustkowia
 • sekretne miejsce nad dziką rzeką,
 • ekologiczne centrum miasta.

Offroadowcy nagradzają

Wszystko to sprawia, że Jeep Wrangler 4xe Plug-In Hybrid został wyróżniony, przez jury złożone z czytelników i dziennikarzy wpływowego francuskiego „4×4 Magazine”, prestiżowym tytułem „4×4 roku 2022”.

Wyróżnienie to jest dopełnieniem podium zdobytego przez Wranglera 4xe w 2021 r. w kategorii Napędów Alternatywnych, drugiego miejsca gamy Wranglera w kategorii „Off Road” w głosowaniu czytelników niemieckiego magazynu „OFF ROAD” oraz wyboru Wranglera 4xe, jako najlepszego samochodu z napędem na cztery koła w 2022 r. w konkursie „Women’s World Car of the Year”.

W Polsce, Jeep Wrangler Unlimited 4xe zwyciężył w kategorii Duży SUV/Auto Terenowe w plebiscycie Auto Lider 2022.

SPRAWDŹ GO TERAZ

Jeep Wrangler 4xe

4xe: marka w marce z pełną gamą produktów

Technologia 4xe została doceniona m.in. na rynku włoskim, na którym w marcu gama SUV-ów Jeepa z napędem 4xe była najlepiej sprzedającą się marką wśród wszystkich marek i segmentów z udziałem 15,8%.

Sukces ten jest sygnowany przez SUV-y Renegade i Compass 4xe oraz kultowy model Wrangler 4xe.

Za kilka miesięcy zadebiutuje nowy Grand Cherokee 4xe.

Jest to piąta generacja flagowego modelu marki, najczęściej nagradzanego SUV-a w historii, który stanowi ważny element w procesie ewolucji marki i kolejny krok w strategii elektryfikacji całej gamy. Każdy SUV z gamy Jeep 4xe zapewnia wiele korzyści płynących z napędu elektrycznego, takich jak niskie koszty eksploatacji, cicha jazda i zerowa emisja w trybie w pełni elektrycznym, umożliwiając mobilność w mieście, nawet na obszarach śródmiejskich. Jednocześnie oferuje też elastyczność konwencjonalnego silnika spalinowego podczas długich podróży bez obawy o zasięg.

Poprzedni wpis Następny wpis