Wybierz markę

Rewelacyjnie wyważona jazda Thierry’ego Neuville’a przyniosła zespołowi Hyundai Motorsport kolejne zwycięstwo w mistrzostwach świata i umocniło w obu klasyfikacjach generalnych. Ekipa jest coraz bliżej tytułu.

Gdybym napisał, że Thierry Neuville nie miał sobie równych w Rajdzie Sardynii, nie byłaby to prawda, bo od startu walczył z Sebastienem Ogierem, któremu dosłownie wyrwał zwycięstwo tuż przed metą. Kierowca Hyundaia przez większą część rajdu plasował się za Francuzem, tracąc do niego sekundy. Przed ostatnim oesem strata wynosiła 0,8 s i na Power Stage została zamieniona na 0,7 s przewagi.

Thierry Neuville: Wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie wszystko co mieliśmy. To była naprawdę fantastyczna walka z Sebem. To jest cenne zwycięstwo i wysyłamy ogromne podziękowania dla całego zespołu za to, że daje nam wspaniały samochód.

2018ITALY_AUS_0689

Nie tylko Neuville uzyskał dobry wynik. Czwarty na mecie był Hayden Paddon, który po serii słabych występów wydaje się wracać do formy. Nowozelandczyk po pierwszym etapie był szósty, ale sukcesywnie piął się w górę. –  Oczywiście liczyliśmy na więcej, ale kilka rzeczy nie zadziałało w ten weekend – powiedział na mecie.

Na pewno z występu nie może być zadowolony Andreas Mikkelsen, który na odcinku Castelsardo 2, pod koniec pierwszego dnia, miał awarię skrzyni biegów po tym, jak obróciło ich samochód. Wielka szkoda, bo zajmował wówczas drugie miejsce, wyprzedzając nawet Thierry’ego Neuville’a.

2018ITALY_HEM_086

Ostatecznie zespół Hyundai Motorsport może być bardzo zadowolony z wyników. Na chwilę obecną Neuville jest liderem w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając Sebastiena Ogiera o 27 punktów. Zespół również jest na czele klasyfikacji producentów z przewagą 28 punktów. Hyundai zmierza po podwójne zwycięstwo w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.

Wyniki Rajdu Sardynii 2018

1. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) 3:29:18.7
2. S. Ogier / J. Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +0.7
3. E. Lappi / J. Ferm (Toyota Yaris WRC) +1:56.3
4. H. Paddon / S. Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) +2:55.2
5. M. Østberg / T. Eriksen (Citroën C3 WRC) +3:10.9
6. C. Breen / S. Martin (Citroën C3 WRC) +4:31.7
7. J.M. Latvala / M. Anttila (Toyota Yaris WRC) +11:22.1
8. O. Tänak / M. Järveoja (Toyota Yaris WRC) +12:38.2
9. J. Kopecky / P. Dresler (Škoda Fabia R5) +13:14.6
10. T. Suninen / M. Markkula (Ford Fiesta WRC) +15:30.4

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!