Wybierz markę

Jakiś czas temu spekulowano, że nowa generacja Nissana GT-R może w ogóle nie powstać. Zachodnie źródła dotarły do nieoficjalnych informacji, że nowy GT-R (R36) zostanie zbudowany, ale jego premierę przewidziano dopiero na rok 2018.

Przypomnijmy, że obecna generacja Nissana GT-R (R35) pojawiła się na rynku pod koniec roku 2007. Od momentu premiery model ten zbiera same pozytywne opinie. Jego niesamowite osiągi i właściwości jezdne w stosunkowo niewygórowanej cenie spowodowały, że zyskał on sympatyków na całym świecie. Od tamtego momentu inżynierowie Nissana co jakiś czas wprowadzają drobne poprawki w stylistyce i mechanice samochodu, aby wyciągnąć z tej konstrukcji jak najwięcej.

Szybki jak zając – historia Nissana [część 1]

Obecny w ofercie Nissana model jest wyposażony w 3,8-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik w układzie V6, który generuje 550 KM i 632 Nm momentu obrotowego.

Spekuluje się, że nowa generacja Nissana GT-R będzie napędzana układem hybrydowym, a inżynierowie zajmujący się tym projektem uważnie obserwują postęp prac nad nowym Porsche 918 Spyder i nową Hondą NSX, aby stworzyć pojazd lepszy od konkurentów.

Nissan X-Trail 2,0 dCi LE Platinum – pogodoodporny [wideotest]

Najprawdopodobniej więc obecna generacja R35 pozostanie na rynku jeszcze kilka lat, a japońscy inżynierowie zapewne już pracują nad kolejnym faceliftingiem.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!