Klenkiewicz dyrektorem Nissan CEE

Maciej Klenkiewicz został nowym dyrektorem zarządzającym Nissan Sales Central & Eastern Europe, obejmującej również polski rynek. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Latałę-Golisza, który odszedł z firmy.

Nowy dyrektor, nie jest wcale taki nowy. Nie tylko dlatego, że ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Również dlatego, że do Nissana dołączył w 2007 roku. Wcześniej, przez ponad sześć lat związany był z marką Peugeot. Następnie zajmował kierownicze stanowiska związane ze sprzedażą i obsługą klientów, między innymi w należącej do Grupy PGD sieci Japan Motors.

W strukturach Nissana Maciej Klenkiewicz rozpoczął swoją karierę od pozycji szefa rynku polskiego. Później został mianowany dyrektorem regionalnym w strukturach europejskiej centrali. Po sześciu latach, w 2013 roku przeniósł się do Finlandii. Tam odpowiadał za sprzedaż Nissana na wszystkich rynkach skandynawskich i nadbałtyckich. Kolejnym etapem jego ścieżki zawodowej było objęcie stanowiska wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej w oddziale Nissana w Tajlandii w 2016 roku. Przez ostatnie cztery lata – jako wiceprezes ds. sprzedaży – zarządzał z kolei działami handlowymi na rynkach Azji i Oceanii oraz odpowiadał za współpracę z importerami w tym regionie.

– Cieszę się, że po latach pracy za granicą będę mógł wrócić do swoich rodzinnych stron. Zarówno służbowo, jak i prywatnie. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym zmienia się obecnie w bardzo dynamicznym tempie, tak w Polsce, jak i na Ukrainie, stawiając przed nami całkowicie nowe wyzwania. Wierzę, że w naszym regionie drzemie wielki potencjał i wraz z moim zespołem będziemy podejmować wysiłki, by nieustannie wzmacniać obecność marki Nissan na tych rynkach – powiedział Maciej Klenkiewicz.

Nowy dyrektor zarządzający będzie kierował strukturami marki w Polsce i na Ukrainie, z centralą w Warszawie. Wyniki biznesowe regionu będzie raportował bezpośrednio do wiceprezesa Nissana w Europie.

Maciej Klenkiewicz ukończył Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Ma trzech synów. W wolnym czasie lubi aktywnie uprawiać sporty i oglądać dobre filmy akcji.

Poprzedni wpis Następny wpis