Nissan przekazał stowarzyszeniu Polska Misja Medyczna sześć samochodów, które będą służyć w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym wskutek kryzysu humanitarnego w Ukrainie. Są to auta, w których Nissan jest „motoryzacyjnym guru”, czyli wersje terenowe i elektryczne.

Nissan Pathfinder – terenowy król w lekarskim ubraniu.

Główny element darowizny, jaki miał zaszczyt przygotować i przekazać Japan Motors Krzemionki Kraków, to trzy samochody terenowe Nissan Pathfinder. Samochody przygotowano do funkcjonowania jako pojazdy pomocy medycznej w trudnych warunkach. W tylnej części kabiny znajdują się pełnowymiarowe nosze do transportu poszkodowanych oraz miejsce siedzące dla ratownika medycznego. Dodatkowo pojazdy zostały wyposażone w zestaw niezbędnego wyposażenia sanitarnego oraz medykamentów

Nissany Pathfinder, będące prawdziwymi medycznymi samochodami terenowymi, są napędzane mocnymi, 4- i 6-cylindrowymi silnikami.
Dodatkowo, aby umożliwić jak najszybszy transport pacjentów, na samochodach zamontowano zestawy sygnałów świetlno-dźwiękowych.

Elektryczny Leaf – cichy transport dla osób nękanych traumą wojny

Do użytku Polskiej Misji Medycznej, w Japan Motors Krzemionki Kraków przekazane zostały także trzy elektryczne Nissany LEAF. Za ich pomocą wolontariusze stowarzyszenia organizować będą transport uchodźców na terenie Polski, w szczególności osób słabszych i z niepełnosprawnościami.

 

Akcję Nissana podsumował Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE:
„Jako międzynarodowa firma, której jeden z oddziałów znajduje się w Kijowie, o skali tragedii, jaka ma obecnie miejsce w Ukrainie, słyszymy także bezpośrednio od naszych pracowników. W obliczu tej sytuacji nie możemy pozostać obojętni. Stąd też oprócz utworzenia specjalnego funduszu wsparcia dla pracowników i ich rodzin – Nissan Cares – postanowiliśmy także wspomóc organizację niosącą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z Polską Misją Medyczną. Mamy nadzieję, że nasze samochody pomogą uratować niejedno ludzkie życie”.

 

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od 1999 roku pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Jego działania opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych. Jest jedną z niewielu polskich organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy medycznej. Podczas konfliktu w Ukrainie zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie miejscowych szpitali. Realizuje to poprzez zakup i dostarczanie najpilniej potrzebnego sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych do ratowania zdrowia i życia.
Stowarzyszenie uruchomiło także trzy punkty kompleksowej pomocy medycznej dla uchodźców z Ukrainy na przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennym i Budomierzu.

Poprzedni wpis Następny wpis