W oparciu o wyniki przeprowadzonego badania Nissan stworzył “Podręcznik bezstresowej jazdy Nissanem JUKE”, dzięki któremu wspólne podróżowanie samochodem upłynie w miłej i spokojnej atmosferze


Ograniczenie stresu związanego ze wspólną podróżą samochodem leży w gestii samych kierowców i ich pasażerów. Aby to osiągnąć, wystarczy zmienić styl prowadzenia pojazdu na bardziej rozważny oraz podjąć kilka prostych kroków polegających na wcześniejszym zaplanowaniu podróży i przygotowaniu listy utworów do słuchania podczas jazdy. To wnioski, które nasuwają się na podstawie wyników przeprowadzonego przez Nissana nowego badania dotyczącego najczęstszych przyczyn stresu występującego u kierowcy i pasażerów podczas wspólnych podróży samochodem.

Badanie przeprowadzone wśród europejskich kierowców ujawniło, że niebezpieczna jazda i korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy to dwie najczęstsze przyczyny sprzeczek i nieporozumień, do jakich dochodzi między kierowcą a jego pasażerami podczas wspólnych podróży samochodem.

Aż 42% badanych jako główną przyczynę sprzeczek między użytkownikami pojazdu wskazało korzystanie z telefonu komórkowego lub pisanie SMS-ów podczas jazdy. Na drugim miejscu w tej niechlubnej kategorii z wynikiem 39% znalazł się niebezpieczny manewr wyprzedzania. Z kolei więcej niż co trzeci ankietowany (35%) wskazał hamowanie w ostatniej chwili jako głównego winowajcę.

Pięć najczęstszych powodów sprzeczek, do jakich dochodzi podczas podróży samochodem, wymienianych przez europejskich kierowców:

  1. Korzystanie z telefonu/pisanie wiadomości tekstowych podczas jazdy (45%)
  2. Niebezpieczne manewry wyprzedzania (39%)
  3. Gwałtowne hamowanie w ostatniej chwili (35%)
  4. Nagłe lub ostre hamowanie bez ważnego powodu (33%)
  5. Jazda niebezpiecznie blisko pojazdu poprzedzającego („na zderzaku”) (32%)

 

Wykorzystując wyniki ankiety przeprowadzonej wśród kierowców z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, Nissan opracował Podręcznik bezstresowej jazdy Nissanem JUKE. W poradniku zawarto cenne wskazówki dla kierowców i pasażerów. Pozwolą one w pełni cieszyć się każdą chwilą wspólnie spędzoną w samochodzie w towarzystwie bliskich lub znajomych. Wprowadzenie w życie tych porad ułatwiają intuicyjne technologie i wzbudzające zaufanie funkcje wspomagające kierowcę, w które został wyposażony Nissan JUKE z myślą o ograniczeniu stresu związanego z codzienną jazdą.

“Podręcznik bezstresowej jazdy Nissanem JUKE”

  • Wolne ręce, wolny umysł!

Czy wiesz, że… najnowsze badanie przeprowadzone przez Nissana wykazało, że korzystanie z telefonu podczas jazdy jest NAJGORSZYM nawykiem europejskich kierowców? Jest nie tylko niebezpieczne, ale może również prowadzić do niepotrzebnych sprzeczek z pasażerami.

Bezproblemowe połączenie smartfona z systemem NissanConnect w twoim Nissanie JUKE umożliwia łatwe i bezpieczne wykonywanie oraz odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym. Sprzeczki z pasażerami związane z korzystaniem z telefonu komórkowego w samochodzie to już przeszłość. Dodatkowo, dzięki kompatybilności z Apple CarPlay i Android Auto, odbieranie połączeń przychodzących i wiadomości tekstowych jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne.

  • Dobra muzyka kluczem do przyjemności z jazdy

Czy wiesz, że… 55% Europejczyków traktuje słuchanie dobrej muzyki jako najważniejszy element przyjemności podróżowania samochodem? Ciesz się wspólną podróżą, dając swoim pasażerom możliwość zaprezentowania ich umiejętności didżejskich. Wybierajcie na zmianę utwory do odtwarzania z uzgodnionej przed wyjazdem listy.

Kierowca i pasażerowie Nissana JUKE mogą w czasie jazdy słuchać swojej ulubionej muzyki za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego NissanConnect. Wyjątkowe doznania muzyczne zapewnia zaawansowany system audio Bose Personal Plus z głośnikami wbudowanymi w zagłówki przednich foteli. System audio odtwarza najwyższej jakości dźwięk z odtwarzacza pokładowego lub za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto. Do dyspozycji użytkowników Nissana JUKE jest również pokładowy hotspot Wi-Fi. Dzięki niemu mają oni możliwość słuchania dowolnie wybranych przez siebie utworów!

  • Płynna jazda

Czy wiesz, że… 46% europejskich kierowców wymienia jazdę „na zderzaku” drugiego samochodu jako jeden z najbardziej irytujących nawyków za kierownicą? Unikaj przykrych niespodzianek, zachowując dystans co najmniej dwóch sekund od poprzedzającego pojazdu.

Zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT, w który został wyposażony Nissan JUKE), pomaga kierowcy utrzymać bezpieczny dystans od poprzedzającego pojazdu podczas jazdy autostradą, odpowiednio dostosowując prędkość do pojazdu znajdującego się z przodu, a także pomaga utrzymać twojego Nissana JUKE pośrodku pasa ruchu.

  • Czas na przerwę

Czy wiesz, że… nawet co piąty europejski kierowca przyznaje, że zdarzyło mu się podczas jazdy walczyć ze zmęczeniem i nie robić regularnych przystanków nawet podczas dłuższych podróży? Długa jazda samochodem jest dla wszystkich wyczerpująca. Zaplanuj sobie regularne przerwy w podróży, które możesz spożytkować na krótką drzemkę lub łyk gorącej kawy. Regenerując siły nie tylko zwiększysz swoją koncentrację za kierownicą, ale zadbasz również o bezpieczeństwo i komfort twoich pasażerów.

JUKE potrafi rozpoznać, czy kierowca wykazuje oznaki zmęczenia. Inteligentny system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy monitoruje wzorce zachowania za kierownicą. Jeśli wykryje, że jesteś senny i potrzebujesz przerwy, powiadomi cię o tym sygnałem dźwiękowym i ikoną filiżanki kawy.

  • Wszystko w polu widzenia!

Czy wiesz, że… 56% pasażerów samochodów w Europie przyznaje, że niebezpieczny i poprzedzony złą oceną sytuacji manewr wyprzedzania budzi u nich poczucie zaniepokojenia i sprawia, że czują się niepewnie? Przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania dokładnie się rozejrzyj, aby sprawdzić, czy sąsiedni pas ruchu jest wolny. Upewnij się też, że z tyłu za tobą nie ma nadjeżdżającego z dużą prędkością samochodu.

System interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu, ostrzega o zbliżającym się pojeździe, którego nie widzisz w lusterku bocznym. Jeżeli nie zareagujesz na ostrzeżenie, system, oddziałując na hamulce, pomoże z powrotem skierować samochód na środek pasa, którym jechałeś.

CENNIK NISSANA JUKE

Nissan JUKE to kompaktowy crossover stworzony z myślą o sprawnym poruszaniu się w ruchu miejskim. Jest produkowany w brytyjskich zakładach marki Nissan w Sunderland. JUKE jest napędzany trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.0 DIG-T o mocy 114 KM.

Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania i usługom opartym na połączeniu z Internetem JUKE jest najlepiej skomunikowanym Nissanem w historii marki. Nissan JUKE oferuje najnowszą wersję systemu multimedialnego NissanConnect z 8-calowym ekranem dotykowym, pokładowy hotspot Wi-Fi(3) oraz funkcję rozpoznawania mowy. Innowacyjna technologia ProPILOT pełni funkcję elektronicznego asystenta kierowania, przyspieszania i hamowania. System ProPILOT zaprojektowany z myślą o wspomaganiu jazdy autostradą bez zmiany pasa ruchu został zastosowany w modelu JUKE po raz pierwszy.

Więcej informacjo o modelu JUKE

Poprzedni wpis Następny wpis