Wybierz markę

Silniki elektryczne mają nie tylko zerowy poziom emisji, ale… nie wydają też praktycznie żadnych dźwięków. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, Nissan stworzył sygnał „Canto” – dźwiękową wizytówkę swoich pojazdów elektrycznych.

Opracowaną przez inżynierów dźwięku z japońskiego oddziału Nissana sygnaturę audio, celowo skomponowano w taki sposób, aby jego ton i wysokość zmieniały się w zależności od tego, czy samochód przyspiesza, zwalnia czy cofa.

Dźwięk „Canto” jest automatycznie aktywowany podczas jazdy z prędkością do 30 km/h, idealnie współgra z naturalnym miejskim otoczeniem i pomimo, że wyraźnie go słychać, nie przestraszą się go piesi, przechodnie ani pasażerowie.

Spersonalizowane doświadczenia

Dźwiękowy sygnał Nissana LEAF skomponowano i dopracowano z myślą o europejskich klientach. Twórcy spersonalizowanej wersji „Canto” przeanalizowali, jak ludzkie ucho odbiera oraz przetwarza fale dźwiękowe i dołożyli wszelkich starań, aby sygnał był wyraźnie słyszalny w miastach i na ulicach całej Europy, gdzie już niedługo stanie się jednym z charakterystycznych dla naszego otoczenia odgłosów.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!