Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane
i umów się na jazdę próbną

  lub
Facebook


Najnowszy film
Nissan Leaf pierwszym autem przetestowanym przez Euro NCAP. Wynik na piątkę

426226265_Nowy_Nissan_LEAF_uzyska_5_gwiazdek_w_testach_zderzeniowych_Euro_NCAP_b_d_c

Nissan Leaf, elektryczny model japońskiego producenta został pierwszym samochodem przetestowanym przez Euro NCAP według nowego protokołu na rok 2018.

Ocena pięciu gwiazdek świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa, jaki zapewnia nowy Nissan Leaf. Auto zostało przebadane według nowego, rozszerzonego protokołu Euro NCAP, który obejmuje nowe scenariusze z udziałem aut, pieszych oraz rowerzystów.

Wyniki okazały się więcej niż zadowalające. W dziedzinie ochrony dorosłych pasażerów nowy Nissan Leaf uzyskał rezultat 93%, natomiast bezpieczeństwo dzieci przewożonych w fotelikach oceniono na 86%. Ochrona zarówno pieszych jak i rowerzystów jest też na wysokim poziomie 71 %. Ostatnia ocena obejmuje systemy bezpieczeństwa i również tu wynik to 71%.

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: Komunikat Euro NCAP potwierdza to, co wiedzieliśmy już od dłuższego czasu — że nowy Nissan LEAF oferuje wyjątkowy standard pod względem bezpieczeństwa i jest prawdziwym liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Nasi klienci mogą zatem w pełni zaufać wizji Nissan Intelligent Mobility, zgodnie z którą zmieniamy sposób prowadzenia samochodów i styl życia.

Warto dodać, że według japońskiego programu oceny bezpieczeństwa nowych aut (JNCAP) Nissana Leafa oceniono na 94,8 punktu na 100.

Umów się na jazdę testową nowym Nissanem Leaf!Wróć