Nissan Leaf, elektryczny model japońskiego producenta został pierwszym samochodem przetestowanym przez Euro NCAP według nowego protokołu na rok 2018.

Ocena pięciu gwiazdek świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa, jaki zapewnia nowy Nissan Leaf. Auto zostało przebadane według nowego, rozszerzonego protokołu Euro NCAP, który obejmuje nowe scenariusze z udziałem aut, pieszych oraz rowerzystów.

Wyniki okazały się więcej niż zadowalające. W dziedzinie ochrony dorosłych pasażerów nowy Nissan Leaf uzyskał rezultat 93%, natomiast bezpieczeństwo dzieci przewożonych w fotelikach oceniono na 86%. Ochrona zarówno pieszych jak i rowerzystów jest też na wysokim poziomie 71 %. Ostatnia ocena obejmuje systemy bezpieczeństwa i również tu wynik to 71%.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CVeSCjgACiA[/youtube]

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: Komunikat Euro NCAP potwierdza to, co wiedzieliśmy już od dłuższego czasu — że nowy Nissan LEAF oferuje wyjątkowy standard pod względem bezpieczeństwa i jest prawdziwym liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Nasi klienci mogą zatem w pełni zaufać wizji Nissan Intelligent Mobility, zgodnie z którą zmieniamy sposób prowadzenia samochodów i styl życia.

Warto dodać, że według japońskiego programu oceny bezpieczeństwa nowych aut (JNCAP) Nissana Leafa oceniono na 94,8 punktu na 100.

Umów się na jazdę testową nowym Nissanem Leaf!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!