Wybierz markę

Nissan Micra Nismo Concept

Nissan ogłosił już wcześniej, że na salonie samochodowym w Tokio zaprezentuje dużo modeli. W tej grupie znajduje się także najmniejszy pojazd z oferty japońskiego producenta – Micra (znany na innych rynkach jako March). Nie jest to jednak zwykła Micra, ponieważ została przygotowana przez oddział Nismo.

Pojazd nosi jeszcze oznaczenie konceptu. Oddział Nismo zdecydował się na taki sam motyw przewodni jak w prototypowym modelu Juke Nismo Concept: styliści połączyli biały lakier z czerwonymi akcentami.

Nissan Micra 1,2 DIG-S Tekna – miejski gadżet [test]

Poza oryginalną kolorystyką oddział Nismo przygotował także kompletny body-kit, składający się ze zmodyfikowanego zderzaka przedniego, odświeżonej atrapy chłodnicy, progów, przestylizowanego zderzaka tylnego z dyfuzorem oraz spoilera dachowego. Wisienką na torcie są czerwone obudowy lusterek bocznych.

Nissan Micra Nismo Concept

Niestety, Nissan nie udostępnił żadnych zdjęć wnętrza samochodu, ale wedle zapewnień znajdą się w nim sportowe siedzenia i nowa kierownica.

Inżynierowie Nismo postanowili wyposażyć Micrę w obniżone i bardziej sportowe zawieszenie oraz kompletnie nowy układ wydechowy. Niestety, producent nie zdradził, jaka jednostka silnikowa napędza ten niewielki pojazd.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!