Nissan Kicks

Druga połowa kwietnia przyniosła dwie premiery u Nissana. Jedna to odświeżona wersja doskonale znanego modelu, a druga wprowadza zupełnie nowe auto na globalny rynek.

Nissan Kicks

Nissan Kicks
Nissan Kicks

W 2014 roku japoński producent pokazał koncepcyjny model Kicks. Teraz przyszedł czas na jego premierę w wersji produkcyjnej. Pojazd nie zmienił się zanadto względem auta, które mogliśmy podziwiać już dwa lata temu. Nissan postanowił nawet nie modyfikować jego lakierowania: z pomarańczowym dachem, stalowym kolorem głównym i czarnymi dodatkami.

Nissan Kicks
Nissan Kicks

Kicks jest crossoverem, co widać już na pierwszy rzut oka. Jego rozmiary plasują go w segmencie B, co oznacza, że wśród jego konkurentów znajdą się Fiat 500X, Suzuki Vitara i Opel Mokka. Obok Kicksa Nissan proponuje także drugie auto tej kategorii – awangardowy model Juke.

Nissan Kicks
Nissan Kicks

Nowość japońskiego producenta zostanie wprowadzona do produkcji w wakacje tego roku. Początkowo pojazd trafi na rynek brazylijski, a niedługo później do innych krajów Ameryki Południowej. Do końca roku fiskalnego 2016 Kicks zostanie wprowadzony do oferty w 80 krajach na całym świecie.

Odświeżony Nissan Pulsar

Nowy Nissan Tiida
Nowy Nissan Tiida

Nissan zaprezentował w Chinach odświeżony model Tiida. W Polsce jest on dobrze znany jako Pulsar. Lifting zaprezentowany w Azji objął stylistyczne zwiększenie dynamizmu zarówno przodu jak i tyłu oraz drobne zmiany wewnątrz. Nowością jest tu 7-calowy ekran dotykowy i zredukowana liczba przycisków. Podobny zabieg przeszło niedawno wnętrze sportowego modelu GT-R.

Nowy Nissan Tiida
Nowy Nissan Tiida

Kiedy Pulsar otrzyma ten zestaw zmian także w Europie? Tego na razie nie wiadomo. Pozostaje cierpliwie czekać na wprowadzenie liftingu także w specyfikacji przeznaczonej dla Starego Kontynentu.

Nowy Nissan Tiida
Nowy Nissan Tiida

Obecnie cennik Nissana Pulsara w Polsce otwiera kwota 56 900 zł. W tej cenie otrzymamy wyposażenie na poziomie Visia oraz 115-konny silnik DIG-T. Bazowym dieslem kompaktowego Nissana jest jednostka dCi 110, której ceny rozpoczynają się od kwoty 67 tys. zł.

Umów się na jazdę próbną Nissanem Pulsarem!

Nowe silniki Diesla w gamie Forda

FordECO Blue
FordECO Blue

Ford opracował nową rodzinę jednostek wysokoprężnych. Przy jej budowie producent wykorzystał doświadczenie, które zdobył podczas projektowania silników EcoBoost. Inżynierom Forda udało się zredukować tarcie między elementami nowych, 2-litrowych jednostek napędowych. Jednocześnie zwiększono sztywność bloku, zastosowano specjalne uszczelki, a koła zębate napędzające osprzęt wykonano jeszcze bardziej precyzyjnie niż do tej pory. Dzięki temu nowe silniki, które nazywać się będą FordECO Blue mają być 20 proc. mocniejsze na niskich prędkościach obrotowych przy jednoczesnym zredukowaniu hałasu.

Nowa rodzina jednostek została też wyposażona w ulepszone turbosprężarki, które szybciej zmieniają geometrię łopatek, przez co lepiej reagują na aktualne potrzeby kierowcy. Silniki FordECO Blue są przeznaczone do samochodów użytkowych marki z niebieskim owalem. Będą one oferowane w wariantach 103-, 130- i 170-konnych.

Poprzedni wpis Następny wpis