Infiniti LE
Infiniti LE

O najnowszych projektach marki Infiniti z każdym miesiącem jest coraz głośniej. Niedawno pisaliśmy o planach wprowadzenia do produkcji modelu Etherea, a podczas New York International Auto Show 2012 zadebiutował nowy prototyp nazwany LE.

Futurystyczne nadwozie wygląda bardzo drapieżnie i jednocześnie lekko, widać pewne inspiracje zaczerpnięte ze wspomnianego modelu Etherea. Sylwetka samochodu podkreślona jest wieloma przetłoczeniami na elementach poszycia.W oczy rzuca się również ociekające luksusem wnętrze.

Na temat samego auta nie wyjawiono zbyt wielu informacji. Wiadomo, że ma być całkowicie elektryczne, a układ napędowy będzie bazował na podzespołach zaczerpniętych z Nissana Leaf. Oznacza to około 109 KM mocy i 280 Nm momentu obrotowego, niewykluczone jednak, że japońscy inżynierowie postanowią poprawić te parametry, ponieważ auto tej klasy zasługuje na nieco więcej.

Zasięg pojazdu na jednym ładowaniu ma wynosić co najmniej 120 kilometrów. Seryjnie zamontowany zostanie system bezprzewodowego ładowania akumulatorów. Infiniti LE można spodziewać się w salonach w okolicach 2014 roku.

Poprzedni wpis Następny wpis