Chciałbyś mieć crossovera bez rezygnowania z walorów tradycyjnego samochodu osobowego? Zwłaszcza takiego jak Ford Fiesta, cenionego za właściwości jezdne i wygodę za kierownicą. Oto zupełnie nowa propozycja dla was – Ford Fiesta Active.

Nowy Ford Fiesta Active ma elementy chroniące nadwozie przed uszkodzeniami, będące także częścią stylizacji, a także unikatowe 17-calowe obręcze kół i relingi dachowe, pozwalające prowadzić aktywny tryb życia. Ciemne nakładki nadkoli oraz kratka wlotu powietrza podkreślają terenową interpretację Fiesty. W obu zderzakach umieszczono srebrne osłony od spodu, mające imitować aluminiowe płyty ochronne samochodów terenowych. Odpowiedzią na potrzeby indywidualizacji takich samochodów jest bogata paleta lakierów, możliwość wyboru czarnego lub czerwonego dachu, a także obręczy kół w dwóch kolorach wykończenia.

ford_fiesta_active_991

Zadbano także o odpowiedni klimat wnętrza, za co odpowiadają sportowe fotele z kolorowymi obszyciami, opcjonalny dach panoramiczny, a także satynowe detale wykończenia i skórzane elementy. Samochód został przygotowany z myślą o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, więc materiały zostały dostosowane do kontaktu z piachem czy błotem. Ciekawostką jest to, że skórzana kierownica była testowana nawet na odporność na działanie kremów do opalania.

Dostosowany do jazdy po gorszych drogach

ford_fiesta_active_33

Prześwit Fiesty Active został zwiększony o 18 mm, a rozstaw kół o 10 mm, co poprawia zdolności terenowe, praktycznie bez wpływu na właściwości jezdne na drogach utwardzonych. Przy zestrojeniu sprężyn i amortyzatorów uwzględniono drogi gruntowe. Przednie amortyzatory wyposażono w hydrauliczny tłumik odbicia, łagodzący najsilniejsze wstrząsy po najechaniu na duży wybój czy wpadnięciu w głęboką dziurę. Zmieniono także geometrię zwrotnic, a także wyposażono Fiestę Active w trzy tryby jazdy:

 • Normal – ustawienia standardowe
 • Eco – ustawienia pod kątem wydajności paliwowej
 • Slippery – jazda po nawierzchni o ograniczonej przyczepności

Aktywne bezpieczeństwo Fiesty Active

ford_fiesta_active_36

Fiesta Active może być wyposażona w szereg systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy, korzystających m.in. z kamer, czujników ultradźwiękowych i radarów. Są to:

 • System aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych i motocyklistów,
 • system rozpoznawania znaków drogowych,
 • automatyczne sterowanie światłami drogowymi,
 • adaptacyjny tempomat i regulowany ogranicznik prędkości,
 • system monitorowania martwego pola w lusterkach,
 • system ostrzegania przed pojazdami na drodze poprzecznej,
 • monitorowanie zmęczenia kierowcy,
 • system utrzymania pasa ruchu i ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu,
 • system ostrzegania przed kolizją czołową.

Miejsce dla melomanów

Bezpieczeństwo to jedno, ale Ford zadbał także o wysoki komfort podróżowania Fiestą Active, a jednym z elementów mającym na to wpływ są obecnie multimedia. System łączności i rozrywki SYNC 3 umożliwia kierowcom Fiesty Active sterowanie systemem audio, nawigacją i podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych. Jest kompatybilny z Apple CarPlay oraz z Android Auto, ma także funkcję SYNC AppLink pozwalającą na głosową aktywację całego szeregu aplikacji w smartfonie. Ekrany dotykowe o przekątnej do 8 cali mogą być obsługiwane za pomocą gestów szczypania i przesuwania.

ford_fiesta_active_23

Fiesta Active jest standardowo wyposażona w łączność Bluetooth i dwa porty USB, a zintegrowany odtwarzacz CD jest opcjonalnym dodatkiem dla prawdziwych miłośników muzyki. Tacy mogą korzystać z  audio marki B&O PLAY, zapewniające wysokiej jakości dźwięk. Nagłośnienie składa się z dziesięciu głośników, w tym z subwoofera w bagażniku i centralnego średniotonowego głośnika w górnej części deski rozdzielczej. Całkowita moc wzmacniacza to 675 watów, kontrolowana przez wzmacniacz sygnału cyfrowego, który odpowiada za wyrównanie i miksowanie dźwięku, oferuje też wybór trybów dźwięku przestrzennego.

Tylko mocne silniki

Fiesta Active będzie wyposażona tylko w silniki z turbodoładowaniem, zapewniające dobrą dynamikę. Podstawą będzie litrowa jednostka EcoBoost o mocy 85 KM, a następne poziomy mocy to 100, 125 i 140 KM. Uzupełnieniem silnika benzynowego jest natomiast diesel 1.5 TDCi o mocy 85 lub 120 KM.

Poprzedni wpis Następny wpis

  Szukasz auta dla siebie?
  Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!