Producenci powoli rozpędzają się przed zbliżającymi się targami. Wciąż jednak nowości nie ma na tyle dużo, byśmy mogli przedstawić Wam ich podsumowanie. Nie zmienia to faktu, że motoryzacja nie śpi. Hyundai zapowiedział nową generację i30. Będzie niezwykle elegancko.

Za projekt odpowiada Peter Schreyer, co już samo w sobie powinno być obietnicą doskonałych wrażeń stylistycznych. Powiedział on: Jest to samochód dla każdego — projektując ten model, mieliśmy na uwadze dotarcie do bardzo szerokiej grupy klientów. Mimo to, już na pierwszych ilustracjach widać, że będzie to wóz niezwykle elegancki i nowoczesny, odległy od nudy, z jaką może kojarzyć się auto masowe.

3-5d84a71bda8d451e162f4473939b0c,0,920,0,0

W tylnych światłach widać nawiązanie do przedstawionego w ubiegłym roku i20. Są one wąskie i wypełnione wyraźnymi kształtami. Z przodu z kolei króluje nowy typ chłodnic, którą producent określa mianem kaskadowej.

2-13bd66385561c498416bcd82a3485b,0,920,0,0

Chociaż sam designer twierdzi, że pojazd ten został zbudowany dla wszystkich, my wiemy, że był on tworzony głównie z myślą o klientach europejskich. To właśnie na Starym Kontynencie nadano kształt tej maszynie i to tutaj odbył się cały proces projektowania.

Na razie wszelkie dane techniczne, jednostki napędowe i oczywiście ceny, pozostają tajemnicą. Hyundai przynajmniej część z tych wiadomości ujawni dopiero bliżej premiery. Na ceny zapewne zaczekamy jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.

Umów się na jazdę testową obecną generacją Hyundaia i30!

Poprzedni wpis Następny wpis