Nowa Kona została wyposażona w szereg funkcji bezpieczeństwa i wspomagania jazdy, które zapewniają spokój ducha.
Inteligentny tempomat (SCC) został wyposażony w funkcję Stop & Go. Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA), dostępny w połączeniu ze skrzynią DCT, został ulepszony. System aktywuje hamulce pojazdu, aby zapobiec kolizji, jeśli inny pojazd zostanie wykryty w martwym punkcie, a kierowca spróbuje zmienić pas.

New Kona (5)Jedną z nowości w tym modelu jest ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA), który ostrzega kierowcę, jeśli nie reaguje, gdy rusza poprzedzający pojazd. Kolejną jest asystent podążania na pasie ruchu (LFA), który automatycznie steruje układem kierowniczym, pomagając kierowcy utrzymać się na środku pasa.
Kolejną ulepszoną funkcją jest asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z pieszym, teraz wykrywającym również rowerzystów. FCA oprócz kamery wykorzystuje czujniki, aby lepiej wykrywać potencjalne kolizje. Dzięki temu system wykrywa więcej obiektów i z lepszą dokładnością, a także umożliwia działanie systemu nawet w złych warunkach pogodowych. Jeśli system wyczuje potencjalną kolizję, a kierowca nie zareaguje na czas, automatycznie aktywuje hamulce.

All-new Kona N Line (2)Asystent unikania kolizji z pojazdami podczas cofania (RCCA), również dostępny po raz pierwszym ze skrzynią DCT, działa tak, aby uniknąć kolizji podczas cofania, aktywując hamulce w przypadku wykrycia innego pojazdu. Jest to ulepszenie wcześniej dostępnego systemu ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA), który jedynie ostrzegał.

Hyundai KONA
Hyundai KONA

Kolejną unikalną cechą nowego modelu Kona jest system monitorowania tylnej kanapy (RSA), który ostrzega kierowcę, gdy ktoś lub coś znajduje się na tylnym siedzeniu, gdy wychodzi z pojazdu. Kolejna funkcja bezpieczeństwa przeznaczona jest przede wszystkim dla ochrony dzieci, funkcja bezpiecznego wysiadania (SEW) ma na celu ostrzeganie pasażerów chcących wysiąść pasażerów, jeśli nie jest to wtedy bezpieczne.
Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW) wykorzystuje nawigację samochodu lub przednią kamerę do określenia aktualnego ograniczenia prędkości i wyświetla je na zestawie wskaźników i ekranie systemu nawigacji. Jeśli kierowca przekroczy ograniczenie prędkości, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.
Ponadto, nowa Kona jest teraz dostępna z systemem eCall, który automatycznie ostrzega służby ratownicze, jeśli zostaną uruchomione poduszki powietrzne lub naciśnięty zostanie przycisk eCall.

All-new Kona N Line interior (2)Funkcje bezpieczeństwa Hyundai SmartSense

 • Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA) [Nowość]
 • Asystent unikania kolizji z pojazdami podczas cofania [Nowość]
 • Inteligentny tempomat (SCC) z funkcją Stop & Go [Nowość]
 • Ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA) [Nowość]
 • Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) [Nowość]
 • Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW) [Nowość]
 • Funkcja bezpiecznego wysiadania (SEW) [Nowość]
 • System monitorowania tylnej kanapy (RSA) [Nowość]
 • Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) (z nową opcją, wykrywaniem rowerzystów)

New Kona and all-new Kona N LineCałkowicie nowa Kona N Line i nowa Kona pojawią się w europejskich salonach pod koniec roku, a na początku 2021 roku dołączy nowa Kona Hybrid.

Po więcej informacji i na jazdy próbne zapraszamy do salonów

Korea Motors, ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska)
03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 50

Korea Motors, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 50

Poprzedni wpis Następny wpis

  Szukasz auta dla siebie?
  Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!