Santa Fe od dawna chwalono za wygodę i przestronność. Teraz oferuje jeszcze więcej miejsca dzięki modyfikacji platformy, pomimo zastosowania nowych zelektryfikowanych układów napędowych. Całkowita długość, szerokość i wysokość zostały zwiększone w porównaniu do poprzednika.
Wymiary (mm)

Długość – 1,785 (+15mm)
Szerokość – 1,900 (+10mm)
Wysokość- 1,685 (+5mm)
Rozstaw osi – 2,765
Zwisy

Przedni – 945 (+5mm)

Tylny – 1,075 (+10mm)

 

Inteligentne rozplanowanie nowej platformy oznacza, że pakiet akumulatorów może być umieszczony w wersji hybrydowej pod siedzeniem pasażera, a w wersji hybrydowej plug-in pod siedzeniami kierowcy i pasażera, bez wpływu na przestrzeń kabiny czy też bagażnika. W wyniku zmiany platformy nowy Santa Fe oferuje dodatkowe trzy centymetry przestrzeni na nogi w drugim rzędzie i dodatkowe cztery centymetry przestrzeni na nogi w trzecim rzędzie. Powiększeniu uległa także pojemność bagażnika. Bazowa pojemność bagażnika wersji 5-osobowej została zwiększona o 9 litrów, co daje całkowitą pojemność 634 litrów. Pojemność wersji 7-osobowej została zwiększona o 24 litry, co daje całkowitą pojemność 571 litrów. Po przesunięciu siedzeń w drugim rzędzie do przodu i ustawieniu w pozycji pionowej pojemność jest większa o 12 litrów, co daje łącznie 831 litrów w wersji 5-osobowej i o 32 litry, co daje łącznie 782 litry w wersji 7-osobowej.

csm_hyundai-new-santa-fe-17-1610_e7ddea49dc

Poprawione technologie łączności i Hyundai Bluelink
Nowe technologie klasy premium kładące naciski na komfort i funkcjonalność stawiają nowego Santa Fe na szczycie w swojej klasie. Oprócz nowego ekranu cyfrowych zegarów i szerokiego ekranu systemu multimediów i nawigacji, nowy Santa Fe oferuje najnowocześniejszą telematykę Hyundai Bluelink i usługi łączności z samochodem. Dzięki aplikacji Bluelink klienci mogą zlokalizować swój pojazd, zdalnie zablokować lub odblokować go czy też zobaczyć dane pojazdu, takie jak poziom paliwa. Usługi Hyundai LIVE podają w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym, miejscach do parkowania, pogodzie, a także lokalizacje stacji tankowania, wraz z cenami paliw. Miejsca docelowe lub postoju można wysyłać poprzez aplikację do systemu nawigacji samochodowej. Jeśli kierowca musi zaparkować samochód w promieniu od 200 m do 2 km od miejsca docelowego, można włączyć nawigację Last Mile w aplikacji Bluelink, aby wznowić nawigację do celu na smartfonie kierowcy.

hyundai-new-santa-fe-06-1610
Bezprzewodowe połączenie z systemem multimedialnym poprzez Apple CarPlay i Android Auto umożliwia Klientom odzwierciedlenie funkcjonalności ich smartfonów z systemem iOS i Android. Ulepszono także ładowarkę indukcyjną w konsoli środkowej, która umożliwia szybsze ładowanie z mocą do 15 watów. Dodatkowo dostępny jest port ładowania USB dla pasażerów z tyłu.
Większa personalizacja jest możliwa dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu głosu. Zastosowanie selektora zmiany biegów z przyciskami zamiast dźwigni sprawia, że wybór kierunku jazdy jest jeszcze prostszy.

Podobnie jak poprzednik, nowy Santa Fe jest wyposażony w wyświetlacz przezierny Head Up, który wyświetla istotne wskazania bezpośrednio na przedniej szybie. Dzięki temu kierowca ma dostęp do ważnych informacji, takich jak prędkość, instrukcje nawigacji, poziom paliwa czy ostrzeżenia systemów bezpieczeństwa, bez konieczności spuszczania wzroku z drogi. Ośmiocalowy wyświetlacz o wysokiej jasności wynoszącej ponad 10 000 kandeli na metr kwadratowy gwarantuje optymalną widoczność nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Wysokość i kąt nachylenia wyświetlacza można regulować, aby dostosować do indywidualnych potrzeb kierowcy.

 

hyundai-new-santa-fe-14-1610Jeszcze więcej najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa czynnego
Nowy Santa Fe jest wyposażony w kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa aktywnego Hyundai SmartSense oraz spełnia najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowe ulepszenia systemów bezpieczeństwa czynnego sprawiają, że nowy Santa Fe dorównuje najlepszym konkurentom.
Po raz pierwszy nowy Santa Fe został wyposażony w Asystent jazdy autostradowej (HDA). Ten system jest połączeniem Asystenta podążania na pasie ruchu (LFA) i inteligentnego tempomatu (SCC) wykorzystując czujniki i dane nawigacji, aby zapewnić bezpieczne prowadzenie, a także automatycznie dostosować prędkość w obszarach z ograniczeniami. Specjalny przycisk na kierownicy pozwala kierowcy jednym kliknięciem aktywować system HDA.
Kolejny nowy system, Asystent zapobiegający kolizjom podczas jazdy do tyłu w trakcie parkowania (PCA), wykorzystuje kamerę cofania i tylne czujniki ultradźwiękowe do wykrywania przeszkód podczas cofania, ostrzegając i hamując, jeśli to konieczne, aby uniknąć kolizji. Zdalny inteligentny asystent parkowania (RSPA) umożliwia kierowcy przemieszczanie nowego Santa Fe do przodu lub do tyłu za pomocą kluczyka, bez konieczności przebywania w samochodzie. Pozostałe systemy to Asystenta unikania kolizji z przodu (FCA), System monitorowania martwego pola (BCW), Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA), Asystenta bezpiecznego wysiadania (SEA), System kamer 360° (BVM), Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) i Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA).

csm_hyundai-new-santa-fe-01-1610_3cc11d344e

Dostępne funkcje bezpieczeństwa i wspomagania jazdy Hyundai SmartSense:

 • Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) [nowość także podczas skręcania na skrzyżowaniach]
 • Inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSSC) [nowość korzystanie z danych nawigacyjnych]
 • Asystent jazdy autostradowej (HDA) [nowość]
 • Asystent zapobiegający kolizjom podczas jazdy do tyłu w trakcie parkowania (PCA) [nowość]
 • Zdalny inteligentny asystent parkowania (RSPA) [nowość]
 • System monitorowania martwego pola (BCW)
 • Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA)
 • Asystenta bezpiecznego wysiadania (SEA)
 • System kamer 360° (BVM)
 • Asystent podążania na pasie ruchu (LFA)
 • Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA)

* Ostateczne wartości mogą się różni
w zależności od modelu i specyfikacji, do której stosowana jest technologia.

Jeżeli jesteś zainteresowany nowym modelem Zadzwoń. Będziesz informowany na bieżąco

 • Korea Motors,ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 50
 • Korea Motors, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 50
Poprzedni wpis Następny wpis