Jak można nazwać samochód którego długość to 3700mm, szerokość1690 mm, wysokość 1605mm, a rozstaw osi 2435mm? Oczywiście, typowym małym samochodzikiem miejskim segmentu A, który jest toczydełkiem na zakupy. Ta definicja nie dotyczy jednak Suzuki Ignis, tym bardziej, że właśnie przeszedł metamorfozę…

Już w momencie premiery w roku 2016, Ignis zdobył duże uznanie. Mały miejski samochód, który po wyjeździe na gorsze drogi i bezdroża potrafił pokonać każdego rywala, musiał zainteresować potencjalnych klientów. Dzięki rozstawowi osi 2435mm, a jednocześnie prześwitowi wynoszącemu 180mm, pojazd miał kąt rampowy znacznie korzystniejszy niż większość modeli SUV. Gdy dodamy do tego fakt opcjonalnego wyposażenia w napęd na cztery koła „małe toczydełko” przerodziło się w małego zawadiakę.

308

Aktualnie do naszych salonów wjeżdża Nowy Ignis, który otrzymał zmienione elementy nadwozia i wnętrza, oraz nowe, hybrydowe serce. Oto najważniejsze fakty:

Nadwozie

Jak przystało na samochód miejski ma on „zawadiacką mordkę”, wzbudzającą sympatię patrzących. Ignis łączy prostą konstrukcję bryły nadwozia z uroczą ekspresją, podkreślaną poprzez wyjątkowy kształt reflektorów i szerokich nadkoli, które nadają filigranowemu nadwoziu muskularny wygląd

.

310

Model po face-liftingu zachowuje wszystkie kultowe cechy, dodając nową osłonę chłodnicy, a także przednie i tylne zderzaki ze srebrnymi wstawkami o trapezoidalnym kształcie, które podkreślają charakter i wyjątkowość japońskiego SUV-a.

Wnętrze

Uzupełnieniem wyjątkowego stylu nadwozia jest futurystyczne wnętrze z szerokimi poziomymi liniami, które optycznie powiększają przestrzeń pasażerską. Miejski styl dodatkowo podkreślają elementy wnętrza polakierowane w nowych kolorach (granatowym lub srebrnym – w zależności od koloru nadwozia), a także zupełnie nowe akcenty kolorystyczne tapicerki. Deska rozdzielcza z nowo zaprojektowanym zestawem wskaźników wykorzystuje kontrastującą kolorystykę czerni i bieli.

323

Nowe kolory nadwozia

Nowy Ignis Hybrid jest dostępny w jedenastu jednokolorowych i siedmiu dwukolorowych wariantach. W ofercie pojawiły się trzy zupełnie nowe lakiery – Caravan Ivory Pearl Metallic, Rush Yellow Metallic oraz Tough Khaki Pearl Metallic.

Silnik 1.2 DUALJET (K12D)

Zmodernizowany silnik 1.2 DUALJET o oznaczeniu K12D jest wyposażony w system podwójnych wtryskiwaczy, oferujący bardzo szybki czas reakcji i wysoką wydajność, co przekłada się na większą oszczędność paliwa. Oprócz tego silnik wyposażono w układ zmiennych faz rozrządu zaworów dolotowych (VVT), pompę oleju o regulowanym wydatku i elektronicznie sterowane dysze natryskowe oleju do chłodzenia tłoka

.

311

Wydajniejszy układ mild hybrid 12V SHVS

Zmniejszone zużycie paliwa to zasługa zmodernizowanego układu mild hybrid 12V SHVS z akumulatorem litowo-jonowym o zwiększonej pojemności z 3 Ah do 10 Ah. Podczas hamowania układ hybrydowy przekształca energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze litowo-jonowym. W kolejnym kroku energia jest wykorzystywana przez urządzenie ISG z funkcją silnika elektrycznego do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa

.

353

Skrzynia CVT w ofercie

Nowy Ignis Hybrid jest teraz dostępny ze skrzynią CVT. Bezstopniowa przekładnia zapewnia wysoki komfort jazdy, doskonałą dynamikę i oszczędność paliwa.

Prezentujemy także ceny podstawowe

Cennik (w PLN, brutto)

Silnik

Napęd

Skrzynia biegów

Wersja wyposażenia

Comfort

Premium

Elegance

1.2 DUALJET 12V SHVS

2WD

5MT

56 900

61 900

CVT

65 900

4WD

5MT

68 900

75 900

Dopłata do lakieru metalicznego jednokolorowego: 2090 zł
Dopłata do lakieru dwukolorowego: 3090 zł

352Więcej na temat modelu dowiecie się Państwo u naszych autoryzowanych dealerów SUZUKI pod nazwą Japan Motors: w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i dwa w Krakowie (CM Jasnogórska, CM Krzemionki)

Poprzedni wpis Następny wpis