Nowy Qashqai daje kierowcy poczucie pełnego panowania nad sytuacją na drodze dzięki lepszej widoczności do przodu, do tyłu i na boki w porównaniu z modelem poprzedniej generacji. Wśród ulepszeń należy wymienić większy kąt widzenia do przodu, cieńsze przednie słupki oraz umieszczenie lusterek bocznych na drzwiach, a nie na przednich słupkach w celu zmniejszenia strefy ograniczonej widoczności.

Większy rozstaw osi w nowym Nissanie Qashqai oraz optymalne rozmieszczenie podzespołów samochodu pozwoliły wygospodarować jeszcze więcej miejsca dla użytkowników. Przestrzeń na nogi dla pasażerów na tylnych fotelach wzrosła o 28 mm, do 608 mm. Jednocześnie zwiększono odległość dzieląca kierowcę od pasażera na przednim fotelu. Dzięki niewielkiemu powiększeniu gabarytów samochodu przestrzeń nad głowami użytkowników z przodu i z tyłu została zwiększona o 15 mm.

Udoskonalono system regulacji wysokości i nachylenia foteli, dzięki czemu w samochodzie mogą wygodnie usiąść osoby o bardziej zróżnicowanej budowie ciała: dorośli o wzroście od 145 cm do 192 cm. Regulacja kąta pochylenia siedziska w najwyższej wersji modelu daje jeszcze większe możliwości dostosowania samochodu do indywidualnych potrzeb.

New Nissan Qashqai on-boad experience

W celu zwiększenia poczucia pewności podczas dynamicznej jazdy udoskonalono kształt oparcia i siedziska foteli dla lepszego podparcia bocznego, a także poprawiono kąt zagłówka. W najwyższej wersji pojawia się funkcja pamięci dwóch różnych ustawień każdego z przednich foteli, która umożliwia szybkie przywrócenie właściwego położenia, w przypadku gdy samochodem jeździ kilku kierowców.

Komfort w trakcie każdej podróży Nissanem zapewniają inspirowane NASA fotele „zero gravity”, które zadebiutowały w poprzedniej generacji modelu Qashqai. Opracowano je po kompleksowych testach na torze i na drodze. Celem było określenie optymalnej pozycji ciała i obniżenie poziomu zmęczenia wszystkich podróżujących na krótkich i dłuższych dystansach.

Kolejnym elementem zwiększającym wygodę użytkowania samochodu jest nowa opcja podgrzewania kierownicy, szczególnie przydatna w miesiącach zimowych.

New Nissan Qashqai on-boad experience

PRAKTYCZNIE SPERSONALIZOWANY

Bardziej nastrojowy, choć wciąż równie praktyczny, nowy Qashqai wychodzi naprzeciw codziennym oczekiwaniom klientów, którzy potrzebują przewieźć nim niemal wszystko – od dziecięcego wózka po codzienne zakupy.

Automatycznie oraz bezdotykowo otwierana i zamykana klapa bagażnika pozwala dostać się do niego w sytuacji, gdy nie mamy wolnej ręki. Pojemność bagażnika została zwiększona o 74 litry w stosunku do modelu poprzedniej generacji, po części poprzez obniżenie podłogi bagażnika o 20 mm, dzięki bardziej kompaktowej konstrukcji tylnego zawieszenia.

W nowym modelu zastosowano – po pewnych udoskonaleniach – popularne rozwiązania dostępne w jego poprzedniej odsłonie, np. boczne schowki nad nadkolami oraz ruchomą podłogę bagażnika. Zmienił się nieco kształt elementów podłogi. Element ruchomy pokryto z jednej strony trwałą wykładziną, z drugiej warstwą z tworzywa sztucznego, która jest gładka i łatwa w czyszczeniu.

Dwie lampki lepiej oświetlają wnętrze bagażnika, jeśli na zewnątrz jest ciemno. Zainstalowano tu również gniazdo 12 V, które umożliwia ładowanie różnych urządzeń, jak choćby przydatnej podczas wyjazdów kempingowych lodówki turystycznej.

Zmieniono także schowki i uchwyty w kabinie dla poprawy ich funkcjonalności. Dwa przednie uchwyty na napoje są obecnie rozmieszczone dalej od siebie, co pozwala wygodniej do nich sięgać i łatwiej wyciągać mniejsze kubeczki. Do kieszeni drzwiowych zmieszczą się teraz nawet półtoralitrowe butelki, a nie półlitrowe jak w modelu Qashqai poprzedniej generacji.

Lepsza ergonomia otworów drzwiowych pozwala na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie w porównaniu do obecnego modelu. Jest to szczególnie odczuwalne np. na parkingach wielopoziomowych, gdzie zwykle jest mało miejsca.

Dzięki tym zaletom, od szerokiego wachlarza łatwych w użyciu funkcji aplikacji na smartfonie, przez komfort i wygodę masujących foteli czy podgrzewanej kierownicy, podwyższony standard wyposażenia, wykończenia i użytych materiałów, aż po większą przestrzeń dla pasażerów i bagażu, należy przyznać, że tak jak w przypadku swoich poprzedników, nowy Qashqai zwiększy skalę oczekiwań klientów wobec kompaktowego crossovera. W trzeciej generacji tego pionierskiego i wyznaczającego nowe trendy Nissana użytkownicy odczują komfort i poczują się „dopieszczeni”, tak na początku, jak i po zakończeniu każdej podróży.

New Nissan Qashqai on-boad experience

Więcej na temat nowości Nissana i pozostałych produktów w salonach

Odwiedź nas

  • Japan Motors, ul. Wyzwolenia 95, 43-300 Bielsko-Biała, telefon: (33) 827 00 10
  • Japan Motors, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 10
  • Japan Motors, ul. Zielony Zaułek 2 (obok Wesołego Miasteczka), 41-500 Chorzów, telefon: (32) 200 99 10
  • Japan Motors, al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków, telefon: (12) 252 00 10
  • Japan Motors, ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 10
  • Japan Motors, ul. Sobieskiego 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza, telefon: (32) 200 99 20
  • Japan Motors, ul. Stawowa 2, 41-200 Sosnowiec, telefon: (32) 200 99 30
  • Japan Motors, ul. Głogowska 444, 60-266 Poznań, telefon: (61) 610 41 70
Poprzedni wpis Następny wpis