Imponujące, komfortowe i naszpikowane nowoczesną technologią cyfrową wnętrze nowego Nissana Qashqai wyznacza nowy standard w segmencie i oferuje wyrazistą stylistykę i funkcjonalność na poziomie klasy premium.

Blisko piętnaście lat doświadczeń w sprzedaży tego modelu umożliwiło zespołom projektantów i inżynierów Nissana zebranie opinii milionów użytkowników. Dzięki nim najnowsza generacja modelu Qashqai jest najbardziej bezkompromisowa i najpełniej koncentruje się na użytkowniku.

Zaawansowane technologie Nissan Intelligent Mobility są na wyciągnięcie ręki, żeby nie powiedzieć palca kierowcy, a wszystkiemu przyświeca naczelna zasada komfortu i jakości. Nowe materiały klasy premium, inteligentne funkcje i przemyślane szczegóły tworzą nową jakość wnętrza, w którym w każdym calu nowoczesna stylistyka idzie w parze z praktycznością.

Matthew Weaver, wiceprezes, Nissan Design Europe powiedział: „Nowy Nissan Qashqai jest doskonałym połączeniem wyrazistej stylistyki i odpowiedzi na oczekiwania klientów. Ich potrzeby wskazały na elementy, na których najbardziej się skupiliśmy, a śmiałe obietnice z naszej strony trafiły w najbardziej wyśrubowane oczekiwania. W modelu Qashqai trzeciej generacji weszliśmy na wyższy poziom, proponując klientom samochód godny klasy premium, ale jednocześnie praktyczny, luksusowy, ale przystępny, pełen zaawansowanych, ale i użytecznych technologii, wyznaczając tym samym nowy standard na rynku”.

New Nissan Qashqai on-boad experience

INTELIGENTNY W DOTYKU

Nowe materiały foteli tworzą w kabinie atmosferę przytulności i komfortu. Produkcja nowej skórzanej tapicerki Nappa zajmuje 25 dni, a samo wyszycie nowego trójwymiarowego pikowanego wzoru diamentu – ponad 60 minut.

Elementem budującym aurę luksusu w najwyższych wersjach modelu jest opcja masażu w obydwu przednich fotelach. Funkcja ta ma trzy tryby pracy, które ustawia się bardzo wygodnie za pomocą systemu NissanConnect.

Atmosferę spokoju i relaksu w całej kabinie tworzy też nowe białe oświetlenie, którego jednorodność zapewnia wrażenie harmonii i prestiżu.

Wiele uwagi zwrócono także na ergonomię i estetykę dźwigni zmiany biegów i przycisków, których wysoka jakość i miłe w dotyku wykończenie dają użytkownikowi poczucie pewności i wyrafinowania.

Dzięki współpracy projektantów i inżynierów Nissana zoptymalizowano pod kątem ergonomii i funkcjonalności układ środkowej konsoli, której centralnym elementem jest nowa, mniejsza, inteligentna dźwignia zmiany przełożeń w wersjach z automatyczną skrzynią biegów.

W modelu Qashqai z napędem na cztery koła przełącznik trybów jazdy ma pierścień z matowego chromu oraz wykończenie w kolorze fortepianowej czerni – detale, które sprawią kierowcy dodatkową przyjemność przy zmianie trybu jazdy.

New Nissan Qashqai on-boad experience

Poruszając się w obrębie designu, rozwiązań technicznych i planowania produktu pracowaliśmy bardziej intensywnie niż kiedykolwiek nad podniesieniem standardu we wnętrzu samochodu, aby nasi klienci poczuli, że jeżdżą samochodem z klasą, wygodnym i funkcjonalnym – takim, który zapewnia pełen komfort psychiczny. Przecież to właśnie tu nasi klienci oraz ich rodziny i przyjaciele będą spędzać czas, i dlatego powinno to być wyjątkowe doświadczenie” – powiedział Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu, Nissan Automotive Europe.

INTELIGENTNE STEROWANIE

Nowy Qashqai oferuje zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy z najlepszym w tej klasie zestawem zintegrowanych funkcji, między innymi łatwym i bezproblemowym podłączaniem smartfonów, wewnętrzną siecią Wi-Fi obsługującą do siedmiu urządzeń oraz NissanConnect Services, specjalną aplikacją do sterowania i monitorowania samochodu.

Większy niż dotychczas, dziewięciocalowy wyświetlacz NissanConnect o wyższej rozdzielczości to cyfrowy interfejs funkcji nawigacji, informacji, rozrywki i ustawień samochodu, kompatybilny zarówno z Android Auto®, jak i Apple CarPlay®. Umożliwia on również bezprzewodowy dostęp do Apple CarPlay®. Ustawienia nawigacji, muzyki i preferencji systemowych można zapisywać na wielu indywidualnych profilach użytkowników – kierowców.

Znakomity poziom dźwięku zarówno z radia DAB, jak i strumieniowania ze smartfonu zapewnia system nagłośnienia Bose® Premium obejmujący 10 głośników oraz znajdujący się w bagażniku subwoofer Bose Acoustimass®. Wyraźne i donośne brzmienie dostrojono pod względem jakości akustycznej do potrzeb wszystkich osób w samochodzie, nie tylko siedzących z przodu.

Nowy wielofunkcyjny ekran TFT wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3” oferuje możliwość konfiguracji różnych sposobów wyświetlania informacji z systemu nawigacji, rozrywki, danych o ruchu i stanie pojazdu przy pomocy nowego pokrętła na kierownicy. Ukłonem w kierunku japońskiego rodowodu Nissana jest cyfrowe tło ekranu o tradycyjnej fakturze kryształowego szkła „Kiriko”.

New Nissan Qashqai on-boad experience

Innowacyjny, nowy 10,8-calowy wyświetlacz przezierny (HUD – Head-Up Display) zapewnia największy w tym segmencie rozmiar obrazu. Na linii wzroku kierowcy na przedniej szybie wyświetlane są kluczowe informacje nawigacyjne, wspomagające prowadzenie oraz drogowe, dzięki czemu kierowca czuje się pewniej i bardziej komfortowo nie musząc odrywać wzroku od drogi.

Funkcje Home-to-Car są kompatybilne z Asystentem Google i Alexą firmy Amazon. System obsługuje szereg poleceń głosowych, w tym możliwość wysyłania przez kierowcę docelowej lokalizacji do nawigacji samochodowej poprzez podyktowanie jej do własnego inteligentnego urządzenia, np. smartfonu, co daje ogromną oszczędność czasu.

Dzięki aplikacji NissanConnect Services na smartfonie dostępne są funkcje zdalnego sterowania samochodem takie jak uruchomienie sygnału dźwiękowego, włączenie świateł czy zamykanie i otwieranie drzwi. Istnieje również możliwość ustawienia w aplikacji inteligentnych powiadomień, w tym między innymi dotyczących przekroczenia określonej prędkości, czasu jazdy lub strefy.

W aplikacji widoczne są także raporty o stanie pojazdu, tzw. Vehicle Health reports, informujące użytkownika w przypadku, gdy samochód wymaga pilnego serwisowania, podające bieżącą ocenę jego funkcjonowania oraz sygnalizujące jego ewentualne usterki.

Aplikacja udostępnia także historię i analizę przejechanych tras, a także umożliwia sprawdzenie łącznej długości tras i czasu jazdy.

Jeśli kierowca nie używa nawigacji z telefonu, może skorzystać z usług TomTom 3D Maps & Live Traffic, które obejmują zaawansowane funkcje nawigacyjne, takie jak bezprzewodowa aktualizacja map, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, Google Street View, lokalizację fotoradarów oraz ceny paliwa. Istnieje także możliwość korzystania z nawigacji w trybie door-to-door z funkcją lokalizacji samochodu (My Car Finder).

Nowy Nissan Qashqai oferuje również funkcję śledzenia skradzionego pojazdu*, która zapewnia całodobowy kontakt z policją i innymi wyspecjalizowanymi służbami wraz z automatycznym powiadomieniem o kradzieży przez aplikację NissanConnect Services.

Znajdujący się w samochodzie przycisk uruchamiany z ekranu systemu NissanConnect pozwala skontaktować się o dowolnej porze z pomocą drogową i uzyskać informację o najbliższych serwisach i usługach holowania. W odróżnieniu od systemu eCall system ten nie uruchamia się automatycznie w razie wypadku.

Debiutem w modelu Qashqai jest umieszczona w przednim schowku wygodna bezprzewodowa ładowarka do telefonu, oferująca moc 15 W, co plasuje ją wśród najmocniejszych urządzeń tego typu w segmencie kompaktowych crossoverów. Można na niej ładować nawet sporych rozmiarów urządzenia, włącznie z niedawno wprowadzonym na rynek telefonem Apple iPhone 12 Pro Max.

Wszyscy użytkownicy samochodu mają łatwy dostęp do umieszczonych z przodu i z tyłu gniazd ładowania USB-A oraz USB-C.

Kolejnym nawiązaniem do japońskiego rodowodu nowego Nissana Qashqai są sygnały dźwiękowe, np. niezapiętych pasów bezpieczeństwa czy kierunkowskazu, które zostały opracowane we współpracy z japońskim producentem i wydawcą gier wideo Bandai Namco. Dźwięki są teraz bardziej harmonijne i mają charakterystyczny melodyczny dwuton.

New Nissan Qashqai on-boad experience

W nowym Nissanie Qashqai wprowadziliśmy wiele rozwiązań łączności cyfrowej, dzięki którym nasi klienci będą mogli śledzić stan swojego samochodu, komunikować się z nim i korzystać z licznych znanych z domu czy telefonu komórkowego funkcji wspomagających użytkowanie. Tym niemniej naczelną cechą nowych funkcji pozostaje ich wygoda i łatwość używania przez każdego klienta” – powiedział Gareth Dunsmore, wiceprezes ds. marki i doświadczenia klienta, Nissan Automotive Europe.

Więcej na temat nowości Nissana i pozostałych produktów w salonach

Odwiedź nas

  • Japan Motors, ul. Wyzwolenia 95, 43-300 Bielsko-Biała, telefon: (33) 827 00 10
  • Japan Motors, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 10
  • Japan Motors, ul. Zielony Zaułek 2 (obok Wesołego Miasteczka), 41-500 Chorzów, telefon: (32) 200 99 10
  • Japan Motors, al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków, telefon: (12) 252 00 10
  • Japan Motors, ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 10
  • Japan Motors, ul. Sobieskiego 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza, telefon: (32) 200 99 20
  • Japan Motors, ul. Stawowa 2, 41-200 Sosnowiec, telefon: (32) 200 99 30
  • Japan Motors, ul. Głogowska 444, 60-266 Poznań, telefon: (61) 610 41 70
Poprzedni wpis Następny wpis