Jeszcze w tym roku obecna generacja Forda Focusa zostanie wycofana z rynku, bo wchodzi czwarta. Twój samochód nie musi się jednak szybko zestarzeć. Możesz go odświeżyć dzięki częściom Ford Performance.

Wszystkie elementy z linii Ford Performance Parts zamówisz u dilerów Forda Grupy PGD. Są to zarówno elementy stylistyczne nadwozia jak i wnętrza, a także mające wpływ na osiągi.

FordFocusST_05_Glanz_041

Do ozdoby samochodu służą m.in. spojlery dachowe, nakładki progowe, ozdobne kraty wlotu powietrza, a także kompletne zderzaki przednie i tylne, zarówno do standardowych wersji Forda Focusa jak i sportowych odmian ST i RS.

Kropką nad i może być zestaw naklejek herba print w stylu podwójnych, przebiegających wzdłuż nadwozia pasów. Fabryczne felgi możecie wymienić na obręcze 10-ramienne o średnicy 18 cali (19 cali dla Focusa ST) z logo Ford Performance w kolorze Magnetite Matt.

171011-Performance-2237326-3640V2_041

Efekt wizualny, ale także osiągi poprawi z pewnością kompletny  zestaw zawieszenia Ford Performance. Umożliwia bezstopniowe obniżanie nadwozia nawet o 30 mm. Jest odporny na korozję, wykonany ze stali nierdzewnej. Daje możliwość ręcznej, 16-stopniowej regulacji kontroli odbicia oraz 12-stopniowej regulacja kontroli dobicia. Ponadto ma niezależną regulację roboczej siły tłumienia.

Wyłącznie użytkownicy Forda Focusa RS mogą zamówić sportowe prowadnice obniżające o 15 mm kubełkowe fotele kierowcy i pasażera z dwustopniową regulacją wysokości. Zarówno właściciele serii RS jak i ST mają możliwość skrócenia skoku drążka zmiany biegów przez montaż sportowego mechanizmu Ford Performance.

BV_M-7210-FST_RGB_300dpi_121217_041

Na koniec warto wspomnieć o specjalnej opcji do Forda Focusa ST w postaci sportowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej firmy Remus. Doskonale brzmiące tłumiki poprawiają osiągi samochodu, skutecznie ograniczając opory gazów wydechowych. Układy wydechowe są dostępne w wielu poziomach głośności: od sportowego, przytłumionego dźwięku odpowiadającego wszelkim normom emisji hałasu, po nieograniczone niczym, czysto wyścigowe brzmienie, dopuszczone wyłącznie na torze wyścigowym.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oag52HjUBIE[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis