Czwarta generacja Suzuki Swifta została oficjalnie przedstawiona przez producenta, w wersji na rynek japoński. Oto jak wygląda miejska nowość w świeżej odsłonie.

Na razie Suzuki przedstawiło czwartą generację Swifta w odmianie, która trafi na rodzimy rynek tego modelu. Zatem między tym, co na razie widzimy na wizualizacjach a autem, którym będzie można wyjechać z polskiego salonu, mogą wystąpić różnice. Subtelne, ale jednak.

Nowe Suzuki Swift IV 2017 (20)

Auto, które w tej chwili poznaliśmy, wygląda podobnie do poprzedników. Suzuki poszło drogą ewolucji, zamiast rewolucji, co wydaje się słuszne, zważając na dobre wyniki sprzedażowe generacji II i III.

Nowocześniejsze stylistycznie są przede wszystkim przednie reflektory. Wśród znajomych kształtów to one rzucają się w oczy najbardziej, jako coś świeżego. Nowe linie i rozwiązania znajdziemy także w kabinie. Wnętrze Swifta pozostaje stosunkowo proste, ale nowoczesne.

Nowe Suzuki Swift IV 2017 (17)

Na razie nie znamy pełnej listy silników z ich parametrami technicznymi. Wiadomo jednak, że pod maską nowej generacji Swifta zawita 1.0 BoosterJet oraz motor benzynowy 1.2, który dostępny będzie także jako mikrohybryda. To oszczędne rozwiązanie doskonale zdążyliśmy już poznać za sprawą modelu Baleno, który oferowany jest z właśnie takim typem napędu.

Nowe Suzuki Swift IV 2017 (15)

Więcej o nowym Swifcie dowiemy się z pewnością w ciągu trzech najbliższych miesięcy. W tym czasie powinniśmy też poznać wygląd odmiany europejskiej. Wersja przeznaczona na Stary Kontynent ma już oficjalnie zapowiedzianą premierę. Będzie ona miała miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie, czyli na początku marca 2017.

Umów się na jazdę próbną Suzuki Swiftem lub Baleno!

Poprzedni wpis Następny wpis