Jego imponująco duża przestrzeń ładunkowa 4,4 m3 pomieści dwie eruopalety, na których można umieścić towar o masie do 1000 kg.  To tylko najważniejsze zalety Opla Combo Cargo, a jest ich znacznie więcej.

Niedługo po premierze osobowej wersji Opla Combo o nazwie Life miała miejsce premiera odmiany dostawczej Cargo. Samochód już trafia do pierwszych klientów, którzy mogą cieszyć się z jego walorów tak użytkowych jak i tych z zakresu komfortu pracy kierowcy.

2018 Opel Combo

Piąta generacja modelu o nazwie Combo to zupełnie nowy samochód w stosunku do poprzednika, opracowany na bazie rozwiązań francuskiej Grupy PSA. Samochód jest oferowany w wersji krótkiej (4,40 m) i długiej (4,75 m), z dwoma lub trzema miejscami z przodu oraz w odmianie z przestronną pięciomiejscową kabiną załogową. Dłuższa wersja oferuje przedział ładunkowy o pojemności 4,4 m3 został zaprojektowany w taki sposób, by była możliwość przewiezienia ładunku o długości 3,44 metra. Krótsza wersja o długości 4,4 m oferuje przestrzeń o objętości od 3,3 do 3,8 m3 i pomieści przedmioty o długości do 3,09 m. Nawet ta zmieści dwie europalety. Dzięki opcjonalnej klapie dachowej w obu wersjach można pomieścić jeszcze dłuższe przedmioty, np. rury czy deski bez konieczności otwierania tylnych drzwi.

Auto poza odsuwanymi drzwiami bocznymi ma tylne dwuskrzydłowe oraz niski próg załadunku – 557 mm nad podłożem. Sześć zaczepów w podłodze i kolejne opcjonalne cztery w połowie wysokości przestrzeni ładunkowej ułatwią zamocowanie przewożonych przedmiotów. Ciekawym i zupełnie unikatowym rozwiązaniem w tej klasie jest wskaźnik przeciążenia pojazdu, który pozwala bez ważenia zmieścić się w czasie załadunku w normie ładowności.  Przekroczenie 80 proc. dopuszczalnego obciążenia jest sygnalizowane białą diodą, natomiast zmienia ona kolor na pomarańczowy i pojawia się dodatkowy wykrzyknik gdy auto jest przeciążone.

2018 Opel Combo

Nie brakuje też innych ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę kierowcy jak stała kamera cofania. Podczas jazdy do przodu kierowca może obserwować obszar od 4 do 30 metrów za pojazdem, wykorzystując system jak wirtualne lusterko wsteczne, a obraz wyświetlany jest na 8-calowym ekranie systemu multimedialnego. W autach bez okien z tyłu to bardzo przydatne. Natomiast w lusterku zewnętrznym od strony pasażera znajduje się druga kamera, której zadaniem jest pokazywanie martwego obszaru z chwilą włączenia kierunkowskazu.

Kolejna nowość to system czujników Flank Guard, który zapobiega drobnym kolizjom i otarciom nadwozia o niedostrzeżone przez kierowcę przeszkody. Działa co prawda tylko do prędkości 10 km/h, ale też służy jako pomoc przy manewrowaniu. Ostrzega kierowcę o ryzyku bocznej kolizji z przeszkodami, takimi jak słupki, barierki, murki czy inne pojazdy.

2018 Opel Combo

Poza tym, na liście wyposażenia jak w każdym nowoczesnym Oplu znajdują się następujące systemy wsparcia kierowcy:

  • system ostrzegania przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego,
  • asystenta pasa ruchu,
  • system kontroli zjazdu,
  • inteligentna funkcja dostosowywania prędkości,
  • adatpacyjny tempomat,
  • system wykrywający zmęczenie kierowcy,
  • system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.

Dla użytkowników korzystających z Opla Combo Cargo przygotowano opcjonalny elektroniczny system kontroli trakcji IntelliGrip oraz pakiet do pracy na bezdrożach. Obejmuje on zwiększenie prześwitu o 30 mm, usztywnione drążki stabilizujące z przodu i z tyłu, koła o zwiększonej średnicy oraz tylne sprężyny o zmiennej charakterystyce.

Dni otwarte dla przedsiębiorców 11-28 lutego w salonie Opel Westmotor Komorniki Grupy PGD

Poprzedni wpis Następny wpis