W Niemczech najmniejszy Opel był numerem jeden w segmencie B w roku 2020 i jest nim obecnie. W Wielkiej Brytanii w roku 2020 był momentami najlepiej sprzedającym się samochodem we wszystkich segmentach.  Ale sukcesy osiąga także poza Europą…

Cały świat lubi Corsę

Od Chile przez Wyspę Reunion i Maroko po RPA: Corsa cieszy się dużym zainteresowaniem również poza Europą. W roku 2020 międzynarodowa sprzedaż tego modelu wzrosła prawie trzykrotnie, a trend wzrostowy utrzymuje się również na początku 2021. Sprzedaż modelu Corsa w regionach eksportowych Bliskiego Wschodu i Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji i Pacyfiku już w pierwszych dwóch miesiącach 2021 wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z całym pierwszym kwartałem 2020. Corsa odgrywa również główną rolę w dalszych planach rozwoju – m.in. ma zwiastować powrót marki do Japonii. To czyni z tego modelu ważny filar ofensywy eksportowej marki Opel.

Koło zamachowe sprzedaży Opla

Corsa ma też kluczowe znaczenie dla ofensywy kompleksowej elektryfikacji marki Opel. Zaledwie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku sprzedano ponad 4 000 egzemplarzy w pełni elektrycznej Corsy-e. Klienci prywatni i flotowi są równie entuzjastycznie nastawieni do przydatności tego modelu w codziennym użytkowaniu.

Corsa jest prawdziwym sukcesem marki Opel, a nowa generacja kontynuuje długą tradycję tego modelu. Corsa i nowa Mokka, która właśnie dociera do naszych dealerów, to dwa nowe, przekonujące modele w bardzo ważnych segmentach. Dzięki nim nabierzemy impetu” — powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

Technologia klas wyższych

Opel Corsa daje też klientom dostęp do technologii i systemów wspomagających, częściej spotykanych w wyższych segmentach rynku. Jako jeden z przykładów można wymienić tu adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®. Ponadto ten bestsellerowy mały samochód jest wyposażony w wiele zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę. Dzięki zaawansowanej technologicznie kamerze przedniej system rozpoznawania znaków drogowych wykrywa szeroki zakres informacji (np. takich jak znaki LED) i przekazuje komunikat o ograniczeniach prędkości na wyświetlaczu. Układ ostrzegania przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym i funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów jest aktywny przy prędkościach od 5 do 85 km/godz. i znacznie zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza w gęstym ruchu miejskim.

Oferta Opla Corsy w Polsce

Aktywny tempomat automatycznie dostosowuje – poprzez zwalnianie lub przyspieszanie – odstęp między prowadzonym samochodem a poprzedzającym go pojazdem. Jeśli poprzedzający pojazd zwalnia, Corsa również zwalnia – w razie potrzeby nawet do zatrzymania. Jeśli poprzedzający pojazd zaczyna przyspieszać, Corsa również przyspiesza do zadanej prędkości. Asystent pasa ruchu sygnalizuje niekontrolowaną zmianę pasa poprzez delikatny ruch kierownicy, stopniowo korygując kierunek jazdy i przywołując uwagę kierowcy. Ponadto system monitorowania martwego pola, kamera 180 stopni oraz rozmaite systemy wspomagania parkowania ułatwiają manewrowanie samochodem w mieście.

Corsa-e, czyli idealny elektryczny miejski pojazd

Opel Corsa-e jest kompaktowy, zwinny i sprawdza się w codziennym użytkowaniu dzięki zasięgowi do 337 km zgodnie z procedurą testową WLTP. Naładowanie akumulatora do 80 procent całkowitej pojemności 50 kWh zajmuje 30 minut z wykorzystaniem ładowarki prądu stałego (DC) o natężeniu 100 kW.

Oferta Opla Corsy-e w Polsce

Corsa-e obsługuje wszystkie opcje ładowania — za pomocą ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet domowego gniazdka elektrycznego. Gwarancja na akumulator udzielana jest na 8 lat lub 160 000 km.

Poprzedni wpis Następny wpis