W ofercie Opla pojawił się nowy Crossland X z instalacją gazową. Występuje tylko w jednej wersji wyposażenia i z jednym silnikiem, ale za to pozwala oszczędzać pieniądze.

Do oferty Grupy PGD dołączył kolejny model z fabryczną instalacją gazową. Jest to Opel Crossland X 1.2 w wersji wyposażenia Enjoy, kosztujący 69 300 zł, czyli o 5000 zł więcej niż wersja bez instalacji. System zasilania gazem jest montowany na linii produkcyjnej oraz idealnie dopasowany do samochodu.

Dodatkowy zbiornik o pojemności 36 litrów jest umieszczony w miejscu, w którym znajduje się koło zapasowe, a na tablicy przyrządów umieszczono kontrolkę informującą o pracy silnika na gazie. Zależnie od rodzaju używanego paliwa, wskaźnik jego ilości pokazuje poziom benzyny lub gazu LPG. Nie ma zatem dodatkowych wskaźników czy nieestetycznych przełączników.

Co więcej, w Oplu Crosslandzie X zastosowano po raz pierwszy instalację z elektronicznym multizaworem w zbiorniku, który poprawia kulturę pracy silnika przy niskim poziomie LPG. Sam silnik to trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,2 litra i mocy 81 KM. Została poddana delikatnym zmianom, mającym na celu zapewnienie jest odpowiedniej wytrzymałości i niezawodności. Ma wzmocnione gniazda zaworowe i same zawory.

Według informacji producenta silnik potrzebuje średnio 5,4 litra benzyny na 100 km. Jeżeli będzie korzystał z gazu LPG, zużycie paliwa wyniesie 6,9 l/100 km. Różnicę zrekompensuje oczywiście dużo niższa cena gazu. Dodatkowy wydatek rzędu 5000 zł na system zasilania LPG zwróci się i jeszcze na siebie zarobi już przy przebiegu rzędu 1500 km miesięcznie.

Jesteś zainteresowany zakupem Opla Crosslanda X z systemem LPG? Umów się na jazdę testową!

Poprzedni wpis Następny wpis