Wybierz markę

Nissan GT-R Nismo

Nissan przedstawił pod koniec tego miesiąca dwie nowości. Jedną z nich jest lifting modelu GT-R Nismo. Inni producenci tez nie próżnują: Opel szykuje Zafirę Tourer po liftingu, a Hyundai ulepszył SUV-a Grand Santa Fe.

Nissan GT-R Nismo – lifting sportowca

Nissan GT-R Nismo (2017)
Nissan GT-R Nismo (2017)

Zacznijmy od najmocniejszej nowości. W ubiegłym miesiącu Japończycy pokazali model GT-R po liftingu. Auto dostało mały zastrzyk mocy i znacznie unowocześnione wnętrze. Teraz przyszedł też czas na zmiany w superostrej wersji Nismo. Poprawki w wyglądzie tej odmiany miały na celu nie tylko ulepszenie wyglądu tego wozu, ale także zwiększenie wydajności chłodzenia jednostki napędowej.

Nissan GT-R Nismo (2017)
Nissan GT-R Nismo (2017)

Wewnątrz GT-R-a Nismo 2017 znajdziemy poprawioną deskę rozdzielczą, na której liczbę przełączników zredukowano z 27 na 11, część funkcji przenosząc na 8-calowy ekran dotykowy. W środku tego wozu nie zabrakło oczywiście włókna węglowego i Alcantary, które kryją konsolę środkową, fotele i kierownicę.

Nismo wyposażyło poprawionego GT-R-a w nowe turbosprężarki z wersji GT3. V6 Nissana generuje teraz 600 KM i 625 Nm.

Nissan NV300 – zapowiedź użytkowego auta

Nissan NV300
Nissan NV300

Również dział samochodów użytkowych Nissana intensywnie pracuje. Japończycy właśnie zapowiedzieli nowe auto użytkowe, które ma nosić nazwę NV300. Na razie nie wiemy o tym wozie wiele, bo chociaż poznaliśmy wygląd jego frontu, to dopiero w chwili premiery poznamy wszystkie szczegóły.

Nowy, użytkowy wóz będzie produkowany równolegle ze swoimi bliźniaczymi modelami, w tym nowym Oplem Vivaro i Fiatem Talento na jednej linii produkcyjnej. NV300 zostanie zaprezentowany dopiero we wrześniu podczas targów w Hanowerze. Dołączy on do gamy Nissana, uzupełniając lukę między małym NV200 a dużym NV400.

Hyundai Grand Santa Fe odświeżony

Hyundai Grand Santa Fe (2017)
Hyundai Grand Santa Fe (2017)

Mogłoby się wydawać, że nowy Santa Fe dopiero został wprowadzony na rynek. Tymczasem Hyundai uznał, że już pora na lifting. Nowy wygląd tego SUV-a jest nieco ostrzejszy i bardziej muskularny niż dotychczas. Grill sprawia teraz wrażenie większego, przez co front może wydawać się wręcz monumentalny.

Nowości w Grand Santa Fe obejmują nie tylko poprawki w wyglądzie, ale także szereg dodatków, które zawitają na liście wyposażenia tego SUV-a. Są to między innymi:

  • autonomiczny system hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszego
  • system monitorowania martwego pola
  • asystent pasa ruchu
  • asystent wyjazdu tyłem
  • układ wspomagania parkowania tyłem (prostopadłego i równoległego)
  • adaptacyjny tempomat, który działa również po zatrzymaniu pojazdu
Hyundai Grand Santa Fe (2017)
Hyundai Grand Santa Fe (2017)

Pod maską Grand Santa Fe znajdziemy 2,2-litrowy silnik CRDi, który rozwija 200 KM i 440 Nm. Jednostka ta jest parowana z napędem na cztery koła, na który moc przekazywana jest przez 6-biegową skrzynię automatyczną.

Sprawdź sam, jak jeździ Hyundai Santa Fe!

Opel Zafira Tourer – przypadkowy wyciek liftingu

Opel Zafira Tourer (2017)
Opel Zafira Tourer (2017)

Opel na razie nie zdążył jeszcze nawet zapowiedzieć planów odświeżenia Zafiry Tourer. Tymczasem przez czyiś błąd, my już wiemy jak ten model będzie wyglądał po poprawkach. Ilustracje odświeżonej Zafiry Tourer pojawiły się na krótki czas na oficjalnej stronie internetowej producenta, w nowym konfiguratorze.

Opel Zafira Tourer (2017)
Opel Zafira Tourer (2017)

Opel przeprowadzi lifting swojego vana prawdopodobnie w drugiej połowie roku. Premiery możemy spodziewać się podczas targów samochodowych w Paryżu. Zmienione zostało nadwozie Zafiry Tourer, która teraz będzie bardziej podobna do nowej Astry. Poprawiono także wnętrze, które teraz prezentuje się bardziej nowocześnie. Wraz z liftingiem z pewnością zostanie uzupełniona lista wyposażenia niemieckiego vana. Możemy spodziewać się wprowadzenia do oferty usługi OnStar.

Chcesz lepiej poznać Opla Zafirę Tourer? Umów się na jazdę próbną!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!