„Chcemy, aby nasi klienci mieli optymalne oświetlenie i widoczność w każdej sytuacji, bez konieczności ciągłego manipulowania przełącznikiem i bez oślepiania kierowców samochodów nadjeżdżających z przeciwka. Reflektory matrycowe zwiększają przyjemność z jazdy oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi” -powiedział Ingolf Scheider, dyrektor działu technologii oświetleniowej. 

Reflektory IntelliLux LED® zamieniają noc w dzień

Reflektory Astry składają się z łącznie 16 elementów LED (po 8 z każdej strony), które automatycznie dostosowują wiązkę światła do sytuacji na drodze i wygaszają jej fragmenty tak, aby nie oślepiać kierowców w pojazdach poprzedzających i nadjeżdżających z przeciwka.

2020 Opel Astra with IntelliLux LED matrix light
2020 Opel Astra with IntelliLux LED matrix light

Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Inni uczestnicy ruchu nie są więc oślepiani, natomiast pozostała część drogi i jej otoczenie nadal są jasno oświetlone. Segmenty diodowe są automatycznie ponownie włączane, gdy światła innych pojazdów znikną z „pola widzenia” systemu.

Oprócz zapewnienia optymalnego oświetlenia i widoczności w każdych warunkach reflektory IntelliLux LED® podnoszą bezpieczeństwo także pod innym względem. Nie tylko nie oślepiają innych użytkowników drogi, ale pozwalają też dostrzec różne obiekty w jej otoczeniu znacznie wcześniej niż jest to możliwe przy tradycyjnych światłach. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na reakcję, na przykład, gdy na jezdnię nagle wybiegnie zwierzę.

Opel Astra
Opel Astra

Zgodna opinia ekspertów i klientów: systemy oświetlenia Opla są najlepsze

Eksperci z mediów przekonali się do nich błyskawicznie. Po premierze systemu oświetlenia w Astrze w 2015 roku dziennikarze motoryzacyjni z jury plebiscytu AUTOBEST stwierdzili: „Reflektory matrycowe Opla rewolucjonizują oświetlenie samochodowe. Po kompleksowych testach jury było pod ogromnym wrażeniem systemu, którego działanie można opisać jednym słowem: magia!”.

Opinię tę podzielają klienci. Matrycowe reflektory IntelliLux LED® są popularnym elementem wyposażenia podnoszącym bezpieczeństwo i komfort. Adaptacyjne reflektory nie tylko pozwalają kierowcy lepiej widzieć drogę po zmroku lub przy złej pogodzie, ale także sprawiają, że jazda jest bardziej relaksująca. Około 26 procent nabywców Astry w Europie decyduje się na zamówienie tego systemu do swojego nowego hatchbacka lub kombi Sports Tourer.

2020 Opel Astra with IntelliLux LED matrix light
2020 Opel Astra with IntelliLux LED matrix light

Optymalne oświetlenie dla każdego: reflektory IntelliLux od samochodów małych po flagowe modele

Z czołowej technologii oświetleniowej Opla korzystają nie tylko kierowcy Astry. Wraz z nową Corsą niemiecka marka wprowadza nieoślepiające w pełni diodowe oświetlenie do segmentu popularnych małych samochodów. Oferując reflektory matrycowe IntelliLux LED®, firma Opel pozostaje wierna swoim zasadom i po raz kolejny demokratyzuje zaawansowane technologie, które wcześniej były dostępne tylko w drogich modelach.

Więcej informacji:

  • Opel Westmotor, ul. Obornicka 125, 62-002 Suchy Las k./Poznania, telefon: (61) 610 41 05
  • Opel Westmotor, ul. Głogowska 444, 60-266 Poznań, telefon: (61) 610 41 10
Poprzedni wpis Następny wpis