Wybierz markę

Opel-KARL-High-Five-5-Doors-944x476-ka16-e01-002-17114

Opel na nowo podjął wyzwanie zawojowania rynku małych samochodów miejskich. Najnowszym dzieckiem niemieckiego producenta w segmencie A jest mały Karl. Czy sympatyczny Opel podoła konkurencji?

Odpowiedzi na to pytanie nie poznamy póki nie minie kilka lat od wprowadzenia Karla do sprzedaży. Jednak już teraz samochód ten bardzo dobrze rokuje. Opel nie tylko dołożył starań, by to miejskie auto było wykonane na dobrym poziomie, ale także rozsądnie je wycenił.

Ponieważ w cennikach tego niemieckiego producenta pierwsze skrzypce w kategorii elastyczności konfiguracji gra stylowy Adam, Karl miał z założenia stać się samochodem, który już na starcie ułatwia wybory. Nie znaczy to jednak, że mało oferuje. Przeciwnie – bazowa jednostka, która jest najmocniejszym podstawowym silnikiem w tym segmencie, to 75-konny motor o pojemności 1,0 l. Na tym zamykają się możliwości. Jak widać wcale nie są one małe, bo Opel najzwyczajniej w świecie zrezygnował ze słabych silników i zaoferował mocniejszą jednostkę w ich cenie. Karl zaczya się bowiem od 35 990 zł. To cena wręcz rewelacyjna za auto z 75-konnym motorem i zaskakująco dobrym wyposażeniem.

opel-karl-9-cfa2f35468156381f386092000-1-17114

Karl oferowany jest w trzech poziomach: Essentia, Enjoy i Cosmo. Bazowy, pierwszy z wymienionych ma w standardzie ESP, system wspomagania ruszania na wzniesieniu, aż sześć poduszek powietrznych, w tym kurtynowe, komputer pokładowy i dwa uchwyty ISOFIX. Za 1000 zł można dokupić opcjonalne radio ze złączem AUX-IN oraz 4 głośnikami.

Co ciekawe, Karl nawet na drugim poziomie wyposażenia Enjoy jest tańszy od niektórych konkurentów. W tej wersji na pokładzie znajdziemy oprócz wyposażenia z wersji Essentia także klimatyzację manualną, tryb City wspomagania układu kierowniczego, regulację kierownicy, elektrycznie otwierane przednie szyby, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, tempomat z ogranicznikiem prędkości i elementy ozdobne kierownicy. Ta wersja może okazać się prawdziwym hitem, bo za mniej niż 40 tys. zł oferuje bardzo bogate wyposażenie. Jej ceny zaczynają się od 39 990 zł.

opel-karl-7-6463ff10111886d89a47092000-17114

Opel Karl w wersji Cosmo to już odmiana dla osób naprawdę wymagających. Za 46 990 zł dostaniemy między innymi klimatyzacje sterowaną elektronicznie, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, przyciski do sterowania radiem z kierownicy, kierownicę trójramienną pokrytą skórą, podgrzewane lusterka zewnętrzne i przyciemniane szyby boczne oraz tylną.

Na liście opcji, które nie są zawarte w standardowych poziomach wyposażenia znajduje się między innymi panoramiczne okno dachowe za 3200 zł, asystent łączności OnStar za 1950 zł czy czujniki parkowania z tyłu za 700 zł.

Opel dobrze wyważył cennik Karla. Nawet jego środkowa wersja wyposażenia jest wciąż na tyle przystępna cenowo, że miejski malec z Niemiec po prostu nie ma prawa nie znaleźć rzeszy nabywców.

Odwiedź stronę westmotor.pl i sprawdź co jeszcze oferuje Opel Karl!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!