Łatwa w obsłudze elektryczna mobilność: różne opcje ładowania, e-usługi „OpelConnect”

Wypełniając do perfekcji swoją rolę niezawodnego partnera dla dużych i małych flot, rzemieślników i przedsiębiorstw, Vivaro-e jest tak samo łatwy w ładowaniu jak i w użytkowaniu. Każdy Vivaro-e jest gotowy do różnych opcji ładowania, poprzez terminal Wall Box, szybkie ładowanie, a w razie potrzeby nawet kabel do ładowania z domowego gniazda.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e

Przy użyciu publicznej 100 kW stacji ładowania prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80% stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh). Opel oferuje pokładowe ładowarki, które zapewniają możliwie jak najkrótszy czas ładowania oraz długą żywotność akumulatora (objętego gwarancją na osiem lat / 160 000 km). W zależności od rynku i infrastruktury, Vivaro-e jest standardowo wyposażony w wydajną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11kW lub jednofazową o mocy 7,4kW.

Oferta kabli i terminali Wall Box różni się w zależności od infrastruktury energetycznej każdego rynku, dzięki czemu klienci Vivaro-e mogą znaleźć i korzystać ze stacji ładowania prawie wszędzie.

Aby korzystanie z Vivaro-e było jeszcze bardziej praktyczne, „OpelConnect”, aplikacja „myOpel” i „Free2Move Services”[2] – oferująca innowacyjne usługi związane z mobilnością marka Groupe PSA – mają specjalne rozwiązania dla pojazdów elektrycznych. Usługi te są dostępne za pośrednictwem aplikacji.

Funkcja „Charge My Car” z aplikacji „Free2Move Services” umożliwia dostęp do ponad 140 000 punktów ładowania w całej Europie, łącznie z płatnościami. Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom wybór właściwego punktu ładowania, aplikacja „Free2Move Services” automatycznie dokonuje wstępnego wyboru na podstawie odległości do punktu ładowania, szybkości ładowania oraz aktualnej ceny możliwych publicznych opcji ładowania.

Dzięki funkcjom zdalnego sterowania „OpelConnect”, klienci mogą korzystać ze swoich smartfonów, aby sprawdzić stan naładowania baterii lub zaprogramować klimatyzację i czas ładowania.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e

Ponadto oferta „OpelConnect” sięga od eCall i połączeń awaryjnych po wiele innych usług, takich jak status i informacje o pojeździe. Nawigacja Online dostarcza informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Samochód elektryczny do wszystkich zadań: Furgon z kabiną załogową, platforma, osobowe kombi, aż do 6,6 m3 objętości ładunku

Opel dostosował Vivaro-e do potrzeb różnych klientów, oferując również wersję Furgon z kabiną załogową, platformę i osobowe kombi, o ładowności do 1275 kg i masie całkowitej pojazdu od 2800 do 1100 kg. Szczególnie kompaktowa wersja o długości 4,60 m wypełnia lukę między małym a średnim pojazdem dostawczym. Przy średnicy zawracania wynoszącej tylko 11,3 m jest on również bardzo zwrotny w ciasnych przestrzeniach. Ponieważ większość wariantów ma około 1,90 m wysokości, Vivaro-e ma dostęp do parkingów podziemnych lub w centrach handlowych o niskim zadaszeniu.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e

Dzięki praktycznemu otworowi ładunkowemu FlexCargo, umieszczonemu po stronie pasażera z przodu, pojemność ładunkowa najkrótszej wersji Compact wynosząca 4,6 m3 wzrasta do 5,1 m3. Umożliwia to również transport przedmiotów o długości do 3,32 m.

Wersje 4,95 m i 5,30 m Long i Extra Long mają maksymalną pojemność ładunkową wynoszącą odpowiednio 5,8 i 6,6 m3. Drabiny lub panele o długości do 3,67 m lub 4,02 m można bezpiecznie przewozić, a wiele miejsc w kokpicie (z elektrycznym hamulcem postojowym) wygodnie mieści wiele mniejszych przedmiotów.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e

Szerokie tylne i przesuwne drzwi boczne Vivaro-e zapewniają nieograniczony dostęp do przestrzeni ładunkowej lub przedziału pasażerskiego. Szczególnie praktyczne są elektryczne przesuwne drzwi boczne, które otwierają się automatycznie – wystarczy ruch stopą, aby otworzyć drzwi z zewnątrz pojazdu.

Poprzedni wpis Następny wpis