OnStar w Oplu

Opel wprowadza nowy, innowacyjny system do swoich samochodów. Nosi on nazwę OnStar i zapewnia dostęp do wielu nowoczesnych rozwiązań i usług. Co dostaniemy na pokładzie auta wyposażonego w ten system?

Pomoc w razie nagłego wypadku

OnStar dysponuje funkcją automatycznego reagowania na zderzenie. Sygnałem, który uruchamia stosowne procedury jest wystrzelenie poduszki powietrznej. Gdy do tego dojdzie, system łączy się z centrum obsługi OnStar. Samochód łączy się samodzielnie z doradcą, który pomoże nam poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Jest on odpowiednio przeszkolony, dzięki czemu za każdym razem będziemy mieli do czynienia z kompetentną osobą.

OnStar w ramach reakcji na nagły wypadek przesyła także do centrum obsługi najważniejsze informacje związane ze stanem naszego Opla. Nie tylko przekazuje lokalizację, ale również daje wskazówki, które mogą być istotne dla przyspieszenia akcji ratunkowej. OnStar między innymi poda kolor pojazdu i szacowany rodzaj oraz skalę zniszczeń.

Nowa usługa Opla może posłużyć nam także jako wsparcie w przypadku awarii pojazdu. Po zgłoszeniu problemu zostanie wezwana pomoc drogowa. Dużym ułatwieniem jest automatyczne przekazywanie naszych danych GPS. Dzięki temu pomoc drogowa dokładnie wie w jakim miejscu się znajdujemy. OnStar zapewni także wsparcie, jeśli ktoś z podróżujących samochodem będzie wymagał pomocy medycznej.

OnStar w Oplu

System wprowadzany przez Opla pomoże nie tylko kiedy dojdzie już do awarii. Jeśli na desce rozdzielczej zapali się kontrolka i nie będziemy wiedzieli co oznacza, pomoże nam w tym zdalnie asystent. Dzięki systemowi diagnostycznemu dokona on zdalnie sprawdzenia stanu pojazdu i w razie potrzeby załaduje do nawigacji adres najbliższego serwisu Opla.

Nieoceniona pomoc w przypadku kradzieży

Nowy system niemieckiej marki to także doskonały sposób na złodziei. Jeśli dojdzie do kradzieży, wystarczy kontakt z konsultantem, by dowiedzieć się, jaka jest aktualna pozycja pojazdu. Umożliwia to moduł GPS znajdujący się na pokładzie pojazdu.

Na tym nie koniec możliwości OnStar w przypadku kradzieży. Jeśli złodziej zgasi naszego Opla, system zablokuje zapłon, unieruchamiając auto.

OnStar w trosce o samochód

System OnStar pomaga dbać o naszego Opla. Układ diagnostyczny zbiera informacje na temat stanu pojazdu i pozwala na comiesięczne przesyłanie raportu na wskazany adres e-mail. Wiadomość będzie zawierać np. wartość ciśnienia w oponach lub aktualną żywotność oleju silnikowego.

Dostęp do Internetu przez hot spot WiFi

OnStar w Oplu

Wkrótce do usług świadczonych przez OnStar dołączy łatwy dostęp do Internetu przez WiFi. System będzie mógł obsłużyć do 7 urządzeń jednocześnie. To pozwoli korzystać z sieci np. przez tablet, telefon lub laptop.

Samochód w Twojej kieszeni

Z OnStar każdy ma szybki dostęp do swojego Opla dzięki aplikacji na telefony. Za pomocą swojego smartfona możesz sterować centralnym zamkiem, sprawdzić dane takie jak ciśnienie opon czy poziom paliwa, a także zlokalizować auto online. Ostatnie rozwiązanie jest doskonałe dla zapominalskich – nie pamiętasz gdzie stoi Twój Opel na ogromnym parkingu przed supermarketem? OnStar Ci pomoże!

Dodatkowo mobilna aplikacja umożliwia wywołanie mignięcia światłami i użycie klaksonu, by ułatwić znalezienie samochodu, kiedy wiemy, że jesteśmy już blisko niego. Możemy też przekazać zapisany w telefonie adres do nawigacji samochodowej. Wszystko szybko i sprawnie, z pomocą Twojego smartfona. Jeśli nie chcesz szukać celu na telefonie, pomoże Ci konsultant, który prześle stosowne dane prosto do nawigacji Twojego Opla.

Dostęp do wszystkich danych nie oznacza, że system OnStar będzie nadużywał informacji o nas samych. Część usług możemy zablokować PIN-em. Dzięki temu zyskamy pewność, że nikt nie odblokuje zdalnie centralnego zamka. Możemy także przejść w tryb prywatny, w którym niemożliwe będzie przesłanie informacji o naszym położeniu do systemu. OnStar przełamie to zabezpieczenie jedynie, jeśli dojdzie do wypadku.

OnStar trafi do Europy w drugiej połowie bieżącego roku. System ma stać się standardem w wyższych wersjach wyposażeniowych większości Opli. Będzie także istniała możliwość wybrania go jako dodatkowej opcji. Przez pierwszy rok usługa będzie bezpłatna.

Odwiedź salon Opla i dowiedz się więcej o systemie OnStar

Poprzedni wpis Następny wpis