W miniony weekend załoga Hyundaia i20 WRC odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo dla koreańskiego producenta debiutującego w tym roku w kategorii WRC.

Załoga w składzie Bryan Bouffier i Xavier Panseri wygrała zmagania w Rallye Antibes-Cote d’Azur, asfaltowej rundzie należącej do rajdowych mistrzostw Francji. Hyundai, biorąc udział w tym rajdzie, przygotowywał model i20 WRC do asfaltowej części sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Przy okazji odniósł pierwsze zwycięstwo. Zespół Hyundaia skupiał się na pracy układu hamulcowego, skrzyni biegów oraz mapowaniu silnika, testując jednocześnie inne podzespoły. Aby odwzorować warunki, jakie będą panowały m.in. w Rallye de France-Alsace, ekipa używała zarówno opon, jak i paliwa standardowego dla rajdów WRC.

Bryan Bouffier, kierowca rozwojowy Hyundaia, wygrał z przewagą 22,5 s nad Julienem Maurinem, prowadzącym Forda Fiestę WRC. Po zaciętej rywalizacji w zmiennych warunkach atmosferycznych to właśnie deszcz dał przewagę kierowcy Hyundaia. Znakomite zbalansowanie samochodu i dobre wyczucie doświadczonego kierowcy pozwoliło na historyczny sukces zespołu. To kolejny krok naprzód i optymalne wykorzystanie rajdu do przygotowań do mistrzostw świata.

„Wykonaliśmy w ten weekend dobrą pracę. Skupiliśmy się na zbieraniu informacji rozwojowych dla Hyundaia na asfaltowej nawierzchni. Rajd Antibes to dla nas idealny sprawdzian, ponieważ trasa jest mieszanką szybkich i technicznych odcinków” – mówił na mecie zwycięzca, Bryan Bouffier.

Nie mniej zadowolony był Michel Nandan, szef Hyundai Motorsport, który zdradził, że zwycięstwo nie było celem, ale jest dobrą nagrodą za konstruktywny weekend. Pierwszą asfaltową rundą WRC w sezonie 2014 będzie Rajd Niemiec rozgrywany 21-24 sierpnia. Hyundai i20 WRC zadebiutuje w tym rajdzie, który jest w pewnym sensie domową rundą zespołu.

Poprzedni wpis Następny wpis