W pełni elektryczny nowy Opel Corsa czy model Grandland X z napędem hybrydowym plug-in to tylko początek serii samochodów, które wprowadzą niemiecką markę w świat motoryzacji zelektryfikowanej. Co prawda na koncie Opla są już takie samochody jak Ampera, ale teraz pojawią się bardziej przystępne cenowo i praktyczniejsze auta.

Co ciekawe, rok 2019 będzie także specjalny ze względu na obchody 120-lecia istnienia marki. Ten rok przyniesie też dwie nowości. Kolejna generacja popularnej Corsy dostanie napęd elektryczny. Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy, obiecuje konkurencyjną cenę: „Nowa Corsa sprawi, że elektryczna motoryzacja stanie się dostępna dla wielu klientów — to będzie prawdziwy samochód elektryczny dla mas”.

Propozycją dla bardziej zamożnych klientów będzie Opel Grandland X z napędem hybrydowym, dającym możliwość ładowania akumulatorów ze źródeł zewnętrznych. Będzie to pierwszy Grandland z napędem na cztery koła oraz najmocniejsza jego wersja – około 300 KM.

To dopiero początek, bo już na rok 2020 zaplanowano wprowadzenie do gamy nowego auta dostawczego Vivaro, a także kolejną generację modelu Mokka X. Oba samochody będą oferowane jako w pełni elektryczne.

Dla uczczenia 120. Rocznicy, Opel przygotował dla klientów specjalną edycję samochodów ze swojej oferty. Sprzedaż rozpocznie się niebawem.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!