Hyundai Motorsport pojawił się na trasie Rajdu Polski i w zaciętym pojedynku jeden z kierowców zdobył podium, a drugi czwarte miejsce.

W rozegranym w miniony weekend Rajdzie Polski, Hayden Paddon zdobył trzecie miejsce w zaciętym pojedynku ze zwycięzcą, Andreasem Mikkelsenem i drugim na mecie Ottem Tänakiem. Nowozelandczyk był drugi po dwóch odcinkach specjalnych i starał się utrzymać to miejsce w konfrontacji z dwójką kierowców walczących o prowadzenie. W pierwszym etapie rajdu wygrał trzy odcinki specjalne, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce na koniec tego dnia. W sobotnich próbach, był nieco wolniejszy od rywali przez niewłaściwy dobór ogumienia, ale utrzymał swoją pozycję i na trzecim miejscu zakończył rajd.

Paddon07POL16sv362

Za nim uplasował się Thierry Neuville, który rywalizację rozpoczął od zwycięstwa na superoesie w Mikołajkach, ale później spadł na piąte miejsce. Przez trzy dni jazdy walczył z Sébastienem Ogierem, a później odpierał ataki Jariego-Matti Latvali. Na niemal każdym odcinku uzyskiwał czasy z pierwszej piątki, co ostatecznie pozwoliło mu awansować w sobotę na czwarte miejsce, którego nie oddał do mety.

Szczęścia w tym rajdzie nie miał Dani Sordo. Nie potrafił wykrzesać prędkości na trudnych, bo bardzo szybkich odcinkach Rajdu Polski. Nie są to ulubione warunki Hiszpana. Do ostatnich odcinków specjalnych walczył o 10. miejsce, by na ostatniej próbie rajdu spaść o jedną pozycję z powodu awarii. Było to dla niego o tyle bolesne, że przed rundą w Polsce był wiceliderem klasyfikacji kierowców, a teraz jest dopiero piąty. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Hyundaia jest teraz Hayden Paddon, który zajmuje trzecie miejsce. Natomiast zespół Hyundai Motorsport jest drugi w klasyfikacji producentów.

Paddon07POL16sv372

Hayden Paddon: Deszcz na ostatnim etapie sprawił, że drogi były śliskie i nie czułem się pewnie. Chcieliśmy się zrelaksować, ale myślę, że byliśmy za bardzo odprężeni. Trzecie miejsce to świetny wynik i fantastycznie jest wrócić na podium. 

Thierry Neuville: Trzecie i czwarte miejsce dla zespołu daje nam dużą liczbę punktów i to zdecydowanie przyjemny bonus, że mieliśmy punkt za Power Stage. Staraliśmy się jechać czysto i bezpiecznie doprowadzić samochód do mety. Na nasz weekend wpłynął opis, który nie był właściwy na piątkowy poranek. Ciężko było odzyskać ten stracony czas. Poza tym, mieliśmy doskonały rajd.

Poprzedni wpis Następny wpis