Wybierz markę

Thierry Neuville zdobył trzecie miejsce w Rajdzie Sardynii. Kierowcy Hyundaia dominowali w pierwszej części rajdu. Niestety nie udało się wygrać.

Thierry Neuville zdobył kolejne podium dla zespołu Hyundai Motorport, który Rajd Sardynii mimo wszystko może zapisać na listę porażek. Na pierwszym etapie kierowcy prowadzący Hyundaia i20 Coupé WRC dominowali na włoskich szutrach. Niestety nie skończyło się tak dobrze, jak zapowiadało.

Liderem pierwszego dnia był Hayden Paddon, a na drugim miejscu sklasyfikowano Thierry’ego Neuville’a. Niestety w czołówce brakowało Daniego Sordo, który najpierw narzekał na brak przyczepności, a pod koniec dnia miał awarię silnika. Spadł po tym w dół klasyfikacji generalnej. To niestety dało mu pierwszą pozycję startową, więc nie miał szans na walkę w czołówce na nawierzchni szutrowej.

2017 FIA World Rally Championship  Round 07, Rally Italia Sardegna 08-11 June 2017  Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 Coupe WRC    Photographer: Sarah Vessely  Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Na odcinku 12 kłopoty dopadły wicelidera. Thierry Neuville stracił hamulce przez co z drugiego spadł na czwarte miejsce. Na następnej próbie pozycję lidera stracił Hayden Paddon:  Za wcześnie skręciłem i uderzyłem w skarpę po wewnętrznej, uszkodziłem półoś. To był głupi błąd. Rozczarowałem wszystkich – powiedział na mecie odcinka. Nowozelandczyk spadł na czwarte miejsce, co pozwoliło Neuville’owi awansować na trzecie, ale w zespole nie było powodów do radości. W tym momencie w rajdzie prowadził Ott Tanak.

Kierowca M-Sportu jadący Fordem Fiestą WRC utrzymał to miejsce do mety i wygrał swoją pierwszą rundę WRC. Paddon ze względu na uszkodzenia wciąż leciał w dół generalki i ostatecznie zakończył rajd na przedostatnim oesie bardzo groźnie wyglądającym wypadkiem. Załodze nic się nie stało. Neuville utrzymał trzecie miejsce, a Dani Sordo dojechał dwunasty, czym dali Hyundaiowi 21 punktów do klasyfikacji producentów.

2017ITALY_SV_222

Thierry Neuville: Podium w tym rajdzie to dobry wynik i kontynuujemy naszą passę. Jednocześnie jesteśmy rozczarowani, że nie walczyliśmy o zwycięstwo. Zredukowałem stratę do Ogiera. Wiem, że będę musiał cisnąć w drugiej części sezonu, aby go dogonić.

Dani Sordo: Zakończenie rajdu było dla nas dużo lepsze. Cieszę się, że wygrałem odcinek w niedzielę rano i dobrze cisnąłem na Power Stage. Nie było łatwo, ale mamy trochę punktów z tej imprezy.

Po Rajdzie Sardynii, który był siódmą rundą WRC w tym sezonie, wiceliderem klasyfikacji kierowców jest Thierry Neuville, który traci obecnie 18 punktów do Sebastiena Ogiera. W podobnej sytuacji jest zespół Hyundai Motorsport, który ma na koncie 194 punkty, o 40 mniej od M-Sportu.

Klasyfikacja generalna Rajdu Sardynii 2017

1. O. Tanak/M. Jarveoja (Ford Fiesta WRC) 3:25:15.1
2. J.M Latvala/M. Anttila (Toyota Yaris WRC) +12.3
3. T. Neuville/N. Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +1:07.7
4. E. Lappi/J. Ferm (Toyota Yaris WRC) +2:12.9
5. S. Ogier/J. Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +3:25.3
6. J. Hänninen/K. Lindstrom (Toyota Yaris WRC) +3:38.5
7. M. Østberg/O. Floene (Ford Fiesta WRC) +6:31.8
8. A. Mikkelsen/A. Jaeger (Citroën C3 WRC) +8:07.8
9. E. Camilli/B. Veillas (Ford Fiesta R5) +11:15.8
10. J. Kopecky/P. Dresler (Škoda Fabia R5) +11:21.4

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!