Wybierz markę

ik-2-01-6b2e6ef852564140d879468f092000-17053

Wielkimi krokami zbliża się okres targowej gorączki. Wkrótce pojawią się liczne nowości, zapowiedzi premier i dziesiątki zdjęć odświeżonych aut. Tymczasem w środku wakacji trwa zastój. Na razie producenci stronią od premier, ale nie znaczy to, że nic się nie dzieje.

Nowe Suzuki w segmencie B

ik-2-05-7731c7805fc752f848b05f2f092000-17053

W drugiej połowie lipca świat obiegła informacja, że Suzuki wprowadzi do produkcji model segmentu B, pochodny od zaprezentowanego w Genewie konceptu. Studyjnym modelem, o którym mowa jest iK-2. Suzuki określa to auto mianem kompaktu, chociaż w rzeczywistości samochód ten rozmiarami bardziej pasuje właśnie do segmentu B. Japoński producent nie kryje, że głównymi konkurentami tego pojazdu będą takie samochody jak Ford Fiesta i Opel Corsa.

Następca Swifta wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku. Nastąpi to w grudniu. Pierwszym miejscem wytwarzania nowego samochodu Suzuki będą zakłady Maruti Suzuki.

Pick-up Hyundaia wkrótce dostanie zielone światło

Santa Cruz Crossover Truck Concept
Santa Cruz Crossover Truck Concept

Hyundai planuje rozszerzyć swoją gamę modelową. Nowością w będzie pick-up Santa Cruz. Wraz z wprowadzeniem tego wozu do produkcji, koreańska marka wypełni nową niszę. Jest to bowiem pick-up rozmiaru crossovera. Doskonale wpisze się więc w potrzeby osób, które nie chcą wielkiego wozu roboczego pokroju Mitsubishi L200, ale oczekują nadwozia bardziej przydatnego w pracy, niż to, które oferują typowe małe SUV-y.

Koncepcyjny Hyundai Santa Cruz zadebiutował w tym roku podczas targów samochodowych w Detroit. Według najnowszych doniesień jeszcze jesienią tego roku zakończy się proces przygotowania modelu i dostanie on zielone światło do produkcji.

Na razie nie wiadomo, czy produkcyjna wersja Santa Cruza będzie miała dwumiejscową czy pięcioosobową kabinę. Ze względu na stosunkowo nieduże rozmiary auta niewykluczone, że będzie to pojazd dwumiejscowy.

Odwiedź stronę Hyundai Korea Motors i zobacz inne praktyczne auta tej marki.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!