Zespół Hyundai Motorsport po raz kolejny w tym roku świętuje podium w rundzie rajdowych mistrzostw świata. Thierry Neuville walczył o zwycięstwo do samej mety z Sebastienem Ogierem.

Mistrz świata Sebastien Ogier wygrał w miniony weekend Rajd Portugalii. Drugie i trzecie miejsce należało do kierowców zespołu Hyundai Motorsport – Thierry’ego Neuville’a i Daniego Sordo. Tylko Hayden Paddon nie zdobył punktów, ponieważ pierwszego dnia miał problem z układem elektrycznym.

Hayden Paddon: Przede wszystkim chcę podziękować zespołowi za ich ciężką pracę. Chwilami było frustrująco, ale nigdy się nie poddawali. Chcieliśmy ostatnie oesy rajdu wykorzystać do pokazania tego, co możemy zrobić i fakt, że wygraliśmy dwa oesu tylko nas podbudował, co moglibyśmy zrobić nie mając problemów. Power Stage był fajny. Byłem pierwszy na drodze i mieliśmy sporo do czyszczenia, więcej niż się spodziewałem, ale dobrze się bawiliśmy. Mogliśmy walczyć w ten weekend o zwycięstwo i są zachęcające znaki na przyszłość.

2017PORTUGAL_RM_103

Znacznie lepiej wiodło się Thierry’emu Neuvillowi, który drugiego dnia został wiceliderem rajdu i walczył o zwycięstwo z Sebastienem Ogierem. Belg wygrał na czterech odcinkach specjalnych i ostatecznie zajął drugie miejsce ze stratą 15,6 s.

Thierry Neuville: W ten weekend mieliśmy trochę problemów z tyłem samochodu. Jestem jednak zadowolony z drugiego miejsca. Tym razem nie byliśmy w stanie nawiązać walki z M-Sportem i Ogierem. Zdobyliśmy kolejne dobre punkty, co jest ważne w kwestii klasyfikacji kierowców i producentów.

 2017PORTUGAL_HEM_223

Dani Sordo przez ponad połowę dystansu rajdu utrzymywał trzecią pozycję, broniąc jej przed partnerem Ogiera – Ottem Tanakiem. Hiszpan miał bardzo nierówne tempo, a swoje miejsce na podium uznał za sukces.

Dani Sordo: Jestem zachwycony tym podium. W sobotę byłem trochę rozczarowany nie będąc bliżej czołówki, więc skupiłem się na niedzielnym poranku, aby zdobyć trzecie miejsce. To był fajny i przyjemny weekend. Wsparcie kibiców było niesamowite.

2017 FIA World Rally Championship Round 05, Rally Argentina 24-30 April 2017 Atmosphere Portrait Day 3 Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul Photographer: Helena El Mokni Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Po pięciu rundach rajdowych mistrzostw świata liderem klasyfikacji zespołowej jest M-Sport wystawiający Fordy Fiesty WRC. Ma na koncie 199 punktów, czyli o 26 więcej od Hyundai Motorsport. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Sebastien Ogier (128 pkt.) przed Thierrym Neuvillem (106 pkt.) i Jarim-Mattim Latvalą (88 kt.). Już teraz można powiedzieć, że o tytuły będą walczyły dwie drużyny i dwóch kierowców. Oba mogą trafić do zespołu Hyundaia.

Wyniki Rajdu Portugalii 2017:

  1. S. Ogier J. / Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 3:42:55.7
  2. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +15.6
  3. D. Sordo / M. Martí (Hyundai i20 Coupe WRC) +1:01.7
  4. O. Tanak / M. Jarveoja (Ford Fiesta WRC) +1:30.2
  5. C. Breen / S. Martin (Citroën C3 WRC) +1:57.4
  6. E. Evans / D. Barritt (Ford Fiesta WRC) +3:10.6
  7. J. Hänninen / K. Lindstrom (Toyota Yaris WRC) +3:48.9
  8. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta WRC) +5:29.7
  9. J.M Latvala / M. Anttila (Toyota Yaris WRC) +5:43.6
  10. E. Lappi / J. Ferm (Toyota Yaris WRC) +8:13.3
Poprzedni wpis Następny wpis