Wybierz markę

Kolejny, znakomity rezultat kierowców zespołu Hyundai Motorsport, tym razem w Rajdzie Hiszpanii. Dwóch z nich stanęło na podium, a cała fabryczna czwórka znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Dani Sordo, Thierry Neuville, Hayden Paddon i Kevin Abbring reprezentujący barwy Hyundai Motorsport zmieścili się w pozycjach 2-7 na mecie Rajdu Katalonii. Od samego początku rajdu o zwycięstwo z Sébastienem Ogierem walczył Dani Sordo, dla którego była to domowa runda. Hiszpan nie był wybredny co do rodzaju nawierzchni – to rajd asfaltowo-szutrowy – chociaż jak powszechnie wiadomo, preferuje raczej drogi asfaltowe. Prowadził w klasyfikacji generalnej pierwszego dnia oraz drugiego do końca pierwszej pętli. Na drugie miejsce spadł dopiero po 14. odcinku specjalnym, a do końca rajdu nie oddał tej pozycji.

Dani Sordo: Chcieliśmy wygrać dla zespołu i fanów, ale Sébastien był zbyt silny. Mimo to, mamy powód do dumy kończąc ten rajd na drugim miejscu. To nasze drugie podium w tym sezonie, na które ciężko pracowaliśmy. Zespół wykonał fantastyczną pracę przygotowując konkurencyjny samochód.

Sordo12SP16sv351

Trzecie miejsce należało do Thierry’ego Neuville’a, który stoczył ostry bój o nie z Andreasem Mikkelsenem. Rywal w końcu popełnił błąd i wypadł z trasy, a Belg nie stracił koncentracji przez trzy dni, choć nie mógł dogonić Daniego Sordo. Dzięki trzeciej pozycji, Neuville zajmuje ex aequo drugie miejsce z Andreasem Mikkelsenem w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Thierry Neuville: To był udany weekend. Nie sądzę, że moglibyśmy zrobić coś więcej w tym rajdzie. Wiedziałem o tym już dziś rano (w niedzielę – przyp. red.). Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, aby dostać miejsce na podium, więc nie chciałem tego zmarnować.

Neuville12ESP16rk-226

Pomimo drobnych kłopotów z układem doładowania w pierwszej fazie rajdu, Hayden Paddon ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Choć Nowozelandczyk czuje się lepiej na luźnym szutrze, to wyraźnie poprawia wyniki na nawierzchni asfaltowej. Trzeciego dnia notował na oesach czołowe wyniki.

Hayden Paddon: To był dobry dzień dla nas i pozytywne wydarzenie dla całego zespołu. Nadal się uczę i cisnę jak się da. Nawet jeśli nie byliśmy w stanie zdobyć podium, jestem zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć w ciągu trzech dni.

Abbring12SP16sv313

Kevin Abbring to ostatni kierowca zespołu Hyundai Motorsport, który również pokazał się z dobrej strony. Siódme miejsce wywalczył pomimo dziesiątej lub jedenastej pozycji zajmowanej w dwóch pierwszych dniach. Holender skorzystał na pechu rywali, którzy popełniali błędy, tymczasem sam jechał równo i niemal bezbłędnie.

Michel Nandan, szef zespołu Hyundai Motorsport: Wiele pozytywnych wniosków możemy wyciągnąć z tego rajdu. Chcieliśmy walczyć o zwycięstwo, ale dzisiaj po prostu nie mogło się udać. Dani miał fantastyczny weekend przed własną publicznością i w pełni zasługuje na ten wynik. Mamy dwie załogi na podium, z Thierrym po raz piąty w tym sezonie, co jest bardzo satysfakcjonujące. Jeszcze przyjemniej, kiedy widzimy tak wysoko Haydena z jego najlepszym wynikiem na asfalcie i Kevina, który stale się rozwija w WRC.

Wyniki Rajdu Hiszpanii 2016

1. S. Ogier / J. Ingrassia (VW Polo R WRC) 3:13:03.6
2. D. Sordo / M. Marti (Hyundai i20 WRC) +15.6
3. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC) +1:15.0
4. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC) +1:27.8

5. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +3:24.4
6. O. Tänak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +5:24.9
7. K. Abbring / S. Marshall (Hyundai i20 WRC) +7:31.3
8. J. Kopecky / J. Dresler (Skoda Fabia R5) +9:05.1
9. P. Tidemand / J. Andersson (Skoda Fabia R5) +9:20.4
10. C. Breen / S. Martin (DS 3 WRC) +9:57.1

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!