Dariusz Poloński wspólnie z Łukaszem Sitkiem zostali nowymi Mistrzami serii zarezerwowanej dla zespołów ścigających się samochodami Abarth 124 rally. W Czechach załoga odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie.

Dariusz Poloński, pilotowany przez Łukasza Sitka, został Mistrzem Abarth Rally Cup 2021 na dwa rajdy przed końcem sezonu. 45-letni Polak, zasiadający za kierownicą Abartha 124 rally przygotowanego przez Rallytechnology, wygrał również w czwartej rundzie sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (FIA ERC), czyli w Barum Czech Rally Zlín. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w serii zarezerwowanej dla zespołów ścigających się samochodami z logo Skorpiona.

Cały czas w górę stawki

Po drugim miejscu w 2019 roku (za Andreą Nucitą) oraz charakteryzującym się wzlotami i upadkami roku 2020 z wygraną w Rajdzie Wysp Kanaryjskich przed Mistrzem z 2020 roku, Andreą Mabellinim, doświadczony polski kierowca w końcu zdołał zapewnić sobie miejsce wśród triumfatorów serii. O odniesieniu tego sukcesu zadecydowały zwycięstwa Polońskiego na szutrowych trasach w Polsce i na Łotwie oraz na asfaltowych w Rally di Roma Capitale i Barum Czech Rally Zlín.

Dariusz Poloński: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ był to niezwykle ciężki rajd i jeden z najtrudniejszych, w jakich kiedykolwiek startowałem. Aby zdobyć upragniony tytuł, z którego jesteśmy dumni, należało przede wszystkim zbierać punkty w Abarth Rally Cup! Bardzo ważne są również punkty w klasyfikacji ERC2. Mieliśmy trochę problemów na mokrej nawierzchni, ale nasz Abarth 124 rally świetnie sobie radził i to było kluczowe dla ogólnego wyniku”.

Podczas czeskiego rajdu na nawierzchni asfaltowej nowy Mistrz Abarth Rally Cup zajął także drugie miejsce w klasie ERC2, stając na podium razem z Martinem Radą i Jaroslavem Jugasem (Agrotec), świetnie prezentującymi swoje umiejętności w tej rundzie, która okazała się być jedną z najbardziej ekscytujących i wymagających imprez kontynentalnej serii FIA ERC.

Oferta firmy Abarth w Polsce

Podium w pucharze Abarth Rally Cup uzupełniła załoga w składzie Roberto Gobbina i Alessandro Cervi (Evo Motorsport), która osiągnęła też czwarte miejsce w klasyfikacji ERC2.

Znakomity występ Polońskiego potwierdza także dwudziesta czwarta pozycja w klasyfikacji generalnej czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, rozegranej na asfalcie. Tym bardziej że sobotni etap był niezwykle trudny ze względu na zdradzieckie warunki jazdy na przemian po suchym i mokrym asfalcie.

Ostatnie dwie rundy tegorocznego sezonu Abarth Rally Cup zaplanowano na 22-24 października podczas Rajdu Węgier oraz 18-20 listopada podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup: 1. Dariusz Poloński (Polska, Rallytechnology), 100 pkt.; 2. Martin Rada (Czechy, Agrotec Abarth), 36 pkt.; 3. Roberto Gobbin (Włochy, Evo Motorsport), 33 pkt.

Poprzedni wpis Następny wpis