Raport TÜV 2021 – drugie miejsce flagowej Insignii w klasyfikacji ogólnej i dwa zwycięstwa Opla w sześciu klasach samochodów w wieku od dwóch do trzech lat

Opel ADAM i flagowa Insignia mają mniej usterek niż inne modele z tych samych klas. Podobnie jak w ubiegłym roku, w nowym raporcie TÜV ADAM nadal dominuje w segmencie małych samochodów w wieku od dwóch do trzech lat, ze średnią usterkowością zaledwie 3,7 procent. Jeszcze mniej uwag TÜV zgłosił do flagowego modelu Opla: Insignia nie tylko jest liderem w swojej klasie, ale także zajęła drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Z wynikiem 2,2 procent uplasowała się tuż za Mercedesem GLC.

„Na przykładzie Opla Insignii z przyjemnością zauważamy, że model klasy średniej od wielkoseryjnego producenta może z powodzeniem rywalizować o miejsce na podium” — powiedział Joachim Bühler, dyrektor zarządzający stowarzyszenia TÜV.

„Nowy raport TÜV jest potwierdzeniem naszego wysokiego poziomu jakości, od modeli flagowych po małe samochody” — powiedział Andreas Marx, szef firmy Opel w Niemczech. „Oczywiście zawsze staramy się zwiększać zadowolenie klientów we wszystkich obszarach. Deklaracja niezawodności Opla, którą od kilkudziesięciu lat składamy w naszych reklamach, znajduje odzwierciedlenie w faktach bardziej niż kiedykolwiek”.

2020 Opel Insignia Grand Sport

Raporty TÜV są wiarygodnym źródłem informacji na temat stanu technicznego pojazdów w Niemczech od 1972 r. Mocne i słabe strony poszczególnych modeli są oceniane z uwzględnieniem podziału na segmenty oraz kategorie wiekowe pojazdów. Na potrzeby raportu TÜV 2021 przeanalizowano wyniki około 8,8 mln dużych przeglądów. W okresie od lipca 2019 r. do czerwca 2020 r. sprawdzono 228 różnych modeli.

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis