Wybierz markę

Elektryczny pionier: Opel jako pierwszy producent opracował elektryczny samochód rajdowy — model Corsa‑e Rally
Odważny, czysty, wizjonerski: światowa premiera nowego Opla Mokki z Vizorem i Pure Panelem…


Rok 2020 był trudny i niezwykły pod każdym względem. Przez ostatnie miesiące Opel starał się zadbać także o niepospolity wizerunek marki. Dynamiczny 60‑sekundowy spot „Best of Opel 2020” zawiera podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy w skondensowanej formie.

Już w połowie roku producent odważnie wybrał się w podróż do przyszłości, prezentując nowego Opla Mokkę. Nowość rynkowa jest pierwszym modelem z innowacyjnym wzornictwem przedniego pasa Opel Vizor i cyfrowym kokpitem Pure Panel. Z samochodu emanuje odświeżony wizerunek marki widoczny w najdrobniejszych detalach. Opel pozostaje przy tym wierny swojej filozofii: minimalistyczna stylistyka bez zbędnych ozdobników — tylko najnowocześniejsza technologia i niemiecka inżynieria. Doskonałym przykładem tych cech jest też nowy Opel Insignia, który swoją premierę miał na początku roku. Postępuje także elektryfikacja oferty: wprowadzenie Opla Vivaro‑e, Opla Zafiry‑e Life oraz pierwszego akumulatorowego samochodu rajdowego Corsa‑e Rally jako autorskiej konstrukcji producenta to dowody na to, że firma stawia na elektryczność i ma wszelkie szanse na kontynuację sukcesów w tym obszarze. Takimi sukcesami są między innymi „Złota Kierownica” oraz nagroda w plebiscycie AUTOBEST przyznane modelowi Opel Corsa‑e. U progu nowego roku Opel nie traci tempa.

2020 Opel Insignia GSi Sports Tourer

Początek 2020 roku: reflektory pikselowe IntelliLux LED® w nowej Insignii

Szybko, świeżo, wyjątkowo: tak właśnie firma Opel zainaugurowała 2020 rok, urządzając w styczniu w Brukseli światową premierę nowej Insignii. Oprócz limuzyny Grand Sport i kombi Sports Tourer nowe wzornictwo zaprezentowano także na przykładzie sportowej wersji GSi. Najbardziej sportowy Opel Insignia jest wyposażony w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 169 kW/230 KM, dziewięciostopniową automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na wszystkie koła Twinster z wektorowaniem momentu obrotowego (zużycie paliwa wg NEDC[1]: cykl miejski 8,8 l/100 km, cykl pozamiejski 6,0–5,9 l/100 km, cykl mieszany 7,0 l/100 km; emisja CO2: 161–159 g/km). Nowe adaptacyjne reflektory pikselowe IntelliLux LED® w wyjątkowo wąskich oprawach zawierają teraz łącznie 168 elementów LED — po 84 na każdy reflektor. Jest jasno jak w dzień!

2020 Opel Insignia

Wyznaczanie standardów: Opel Corsa i Corsa‑e bestsellerami w segmencie małych samochodów

Opel ma także na koncie pionierskie osiągnięcia w zupełnie innym segmencie, reprezentowanym przez Opla Corsę. Bestsellerowy mały samochód, który zdobył tytuł „Best Buy Car of Europe 2020” w plebiscycie organizowanym przez AUTOBEST, od miesięcy pozostaje najlepiej sprzedającym się małym samochodem w Niemczech, a mniej więcej co trzeci egzemplarz opuszcza linię produkcyjną jako elektryczna Corsa‑e z zasilaniem akumulatorowym. Entuzjazm ekspertów i klientów podzieliło jury konkursu „Złota Kierownica 2020”, nagradzając nią małego elektrycznego Opla w odpowiedniej klasie. Opel pokazuje także, jak elektryczna motoryzacja może inspirować i elektryzować sport samochodowy. Firma jako pierwszy producent na świecie zaprojektowała samochód rajdowy z zasilaniem akumulatorowym, czyli Opla Corsę‑e Rally. W sezonie 2021 Opel i ADAC zainaugurują pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych: ADAC Opel e-Rally Cup. Marka ze znakiem Blitz realizuje w ten sposób swoje tradycyjne zaangażowanie w sport motorowy i jego przyszłość, pokazując jednocześnie, że Opel już dziś jest elektryczny. Ten rodzaj napędu trafia także do innych modeli różnej wielkości, takich jak nowe Opel Zafira‑e Life i Opel Vivaro‑e, na które klienci mogą składać zamówienia od 2020 roku. Nagroda „Międzynarodowego Vana Roku” przyznana Vivaro-e, potwierdza jak dobrze jest przyjmowana elektryfikacja gamy marki Opel. A Opel udowadnia, że najnowocześniejsze technologie, osiągi i wydajność nie muszą być domeną wyłącznie marek premium. Firma komunikuje to z subtelną ironią w reklamie modelu Opel Grandland X Plug‑in Hybrid.

2020 Opel Mokka & Mokka-e

Odważny, czysty w formie, elektryzujący: nowy Opel Mokka w 2020 roku

Nowy Opel Mokka był gwiazdą 2020 roku. Wiosną zapowiadano go jako prawdziwego lidera innowacji w ofercie marki. Podczas światowej premiery we wrześniu nowość rynkowa została zaprezentowana jako pierwszy model zaprojektowany według nowej stylistyki Opla, z nową „twarzą” Opel Vizor, przeprojektowanym znakiem Blitz z charakterystyczną błyskawicą oraz nazwą modelu umieszczoną centralnie na tylnej klapie. Nowa Mokka – zdobywca nagrody dla najlepiej skomunikowanego samochodu — „Connected Car Award 2020” – jest też pierwszym Oplem z deską rozdzielczą Pure Panel oraz w pełni cyfrowym kokpitem. Od początku sprzedaży samochód jest oferowany zarówno z bardzo oszczędnymi silnikami spalinowymi, jak i w odmianie Mokka‑e z napędem elektrycznym. Nowa Mokka została zaprojektowana i skonstruowana od podstaw w Rüsselsheim — jako model odważny i czysty w formie. Tak właśnie można opisać jego ogólną stylistykę i wygląd: wyraziste kształty i zaawansowana technologia podporządkowana najważniejszym potrzebom — od technologicznego panelu Vizor na przedzie po interfejs użytkownika we wnętrzu. Zupełnie nowa Mokka rozbudza emocje i wskazuje przyszłość marki. To samochód, którym Opel praktycznie wymyśla się na nowo i oznajmia światu: ostatnią rzeczą z jaką mogłyby się skojarzyć marka Opel i nowa Mokka jest zwyczajność.

2020 Opel Mokka-e

Na przełomie roku Opel wprowadza także nowy wizerunek i minimalistyczną estetykę w sferze słów i obrazów: logo narysowane cieńszą linią, nowa czcionka „Opel Next” oraz jaskrawy odcień koloru żółtego sygnalizują innowacyjność jako atut marki Opel. Celem tych zabiegów jest jeszcze nowocześniejszy i odważniejszy wygląd. Firma Opel zawsze starała się demokratyzować innowacyjność i mobilność. „Nowy Opel” teraz wyraża to podejście w odświeżonej identyfikacji korporacyjnej. Kolejny rok zapowiada się nie mniej elektryzująco. Firma planuje kolejne modele z nową estetyką oraz kompleksową elektryfikację gamy modelowej. Już na początku 2021 roku wszystkie modele użytkowe, czyli Vivaro, Movano i Combo, będą dostępne z napędem elektrycznym.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!