Wybierz markę

Samochody Volvo XC 40 oferowane są w wersjach hybrydowych: Mild Hybrid i PHEV, wersjach benzynowych oraz w wersji elektrycznej. Wg szefów marketingu jest to oferta, która odpowiada na potrzeby wszystkich klientów. Obecnie na wersje benzynowe przygotowano super promocje.

 

 

Samochody Volvo – oferta silnikowa

Zanim jednak wspomniemy o promocji, warto przybliżyć poszczególne układy napędowe.
O ile wersje benzynowe i elektryczne nie wzbudzają żadnych niedomówień, to warto przedstawić czym się różnią poszczególne rodzaje układów hybrydowych stosowanych obecnie w motoryzacji.

Napęd HEV (Hybrid Electric Vehicles) – to układ w którym silnik elektryczny pracuje wspólnie z wersją spalinową, a komputer wykorzystuje napęd z optymalnego źródła. Pojazd może przejechać na silniku elektrycznym tylko krótkie odcinki, ze względu na małą baterię trakcyjną (zasilającą silnik elektryczny)

Hybryda PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicles) – to system w którym wykorzystano zasadę działanie hybrydy HEV, ale znacznie zwiększono baterię trakcyjną. W efekcie pojazd może jechać przez ok 50 km jako wersja elektryczna, a pozostały czas jako hybryda. Niestety duża bateria jest doładowywana w czasie jazdy jedynie w stopniu jak w klasycznej hybrydzie HEV. Aby uzupełnić więcej energii musimy połączyć zewnętrze źródło zasilania.

Mild Hybrid (czasem zwana „łagodną” lub „miękką” hybrydą) Wyposażona jest w silnik spalinowy i to on jest głównym źródłem mocy przekazywanej na koła. Silnik elektryczny pełni jedynie rolę wspomagającą, na przykład podczas przyspieszania. Takie samochody wyposażane są w dodatkowy akumulator o powiększonej pojemności, by efektywniej wykorzystać energię z hamowania. To dodatkowo obniża zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

 

Nasz test modelu Volvo XC40

 

Jak wspomniano na początku, Volvo wybrało tylko dwie hybrydy: PHEV i Mild. Warto wyjaśnić dlaczego.

1. Samochody Volvo XC40 i uniwersalność układu Mild
Hybryda Mild pozwala zaoszczędzić paliwo, ograniczyć emisję spalin i zwiększyć dynamikę pojazdu, ale nie powoduje znacznego wzrostu kosztów układu napędowego. Ponadto wykorzystywanie układu HEV jest zazwyczaj odczuwalne w mieście, gdy wykorzystywany jest silnik elektryczny. Na trasie silnik elektryczny pracuje rzadziej, ze względu na brak doładowywania akumulatora wskutek rekuperacji. Tym samym na trasie układ mild jedzie bardzo podobnie do wersji HEV, a jest znacznie tańszy.

2. Układ PHEV – Samochody Volvo XC40 Recharge pomost ku elektryczności
Jak wspomniano hybrydy HEV są idealne w mieście, ze względu na częste wykorzystywanie silnika elektrycznego. W modelu PHEV wprowadzono zatem większą baterię i pozwolono na wykorzystanie silnika elektrycznego przez ok 50 km. Tym samym pojazd stał się w tym czasie wersją typowo elektryczną, które nie zużywa paliw kopalnych.

Na trasie mamy zaś duży silnik spalinowy, który pozwala na dynamiczną jazdę. Jest to zatem ideał pomiędzy wersją benzynową i elektrykiem

Samochody Volvo XC40 w wersji benzynowej i ostatni dzwonek

Te modele są najtańszymi pojazdami w danym typoszeregu i dlatego są chętnie wybierane przez osoby wstępujące do rodziny właścicieli Volvo.

Obecnie mamy dla nich super ofertę, gdyż mogą wyjechać własnym samochodem bez żadnej wpłaty.

Płacisz tylko 1 500 zł netto/m-c i nic więcej. Zamów XC40 – odbierz auto i 100% korzyści z BRAKU wpłaty własnej.

Pamiętaj!!!  Śpiesz się, to ostatnia chwila, by zamówić samochód i odebrać go jeszcze w tym roku.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!