Nazwy są podobne, ale te dwa modele sporo dzieli. Natomiast jedno łączy – to duże, wygodne SUV-y na każdą okazję. Ile trzeba za nie zapłacić?

Santa Fe i Grand Santa Fe to największe modele osobowe Hyundaia, które oferują wszystko czego klienci oczekują od SUV-a – przestrzeń, komfort, bezpieczeństwo, dobre wyposażenie i wszechstronność. Wszędzie gdzie potrzebujecie pojechać, umożliwi Wam to napęd na cztery koła, będący seryjnym wyposażeniem prawie wszystkich wersji Santa Fe i dostępnym bez dopłaty w Grand Santa Fe. Ten drugi model przygotowano dla osób wymagających jeszcze większej przestrzeni i jeszcze pojemniejszego bagażnika.

hyundai_santa_fe_27
Hyundai Santa Fe

Samochody różnią się nie tylko stylistyką, ale również możliwościami przewozowymi. Już mniejszy Santa Fe może być wyposażony w trzy rzędy siedzeń i przewieźć do siedmiu pasażerów. Rozstaw osi wynoszący 2700 mm oferuje bardzo wygodne warunki podróżowania pięciu dorosłym osobom i dodatkową przestrzeń dla dwójki dzieci. Grand Santa Fe to już pełnowymiarowy, siedmioosobowy pojazd bez wyrzeczeń. Miejsca trzeciego rzędu pomieszczą nawet dorosłych pasażerów, ponieważ rozstaw osi powiększono o 100 mm, a długość nadwozia o 205 mm.

Bagażnik Hyundaia Santa Fe mieści aż 586 litrów w specyfikacji pięciomiejscowej lub 516 litrów w wersji siedmioosobowej. Grand Santa Fe, mimo że dostępny wyłącznie z trzema rzędami siedzeń, ma bagażnik o pojemności 634 litry, który można powiększyć do imponujących 1842 litrów.

Hyundai Grand Santa Fe oferuje jeszcze więcej miejsca dla pasażerów drugiego rzędu
Hyundai Grand Santa Fe oferuje jeszcze więcej miejsca dla pasażerów drugiego rzędu

Cena podstawowa Hyundaia Santa Fe to 130 300 zł za wersję pięciomiejscową z napędem na przednią oś i silnikiem Diesla 2.0 CRDi o mocy 150 KM. Do odmiany siedmioosobowej trzeba dopłacić niezależnie od specyfikacji 5000 zł. 2-litrowy diesel występuje również w wariancie z napędem AWD za 141 800 zł lub z mocą 185 KM, napędem AWD i automatyczną skrzynią biegów za 159 900 zł. Topowy motor to również diesel, ale większy 2.2 CRDi, generujący moc 200 KM, kosztujący od 163 800 zł ze skrzynią manualną lub 173 300 zł z automatyczną.

Hyundai Grand Santa Fe to przede wszystkim bogato wyposażony samochód
Hyundai Grand Santa Fe to przede wszystkim bogato wyposażony samochód

Hyundai Grand Santa Fe jest dostępny wyłącznie z najmocniejszym dieslem 2.2 CRDi (200 KM) i automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na cztery koła za 229 900 zł. Auto można zamówić w jednej z dwóch wersji wyposażenia: Executive i Platinum. Nie ma tu mowy o podstawowej specyfikacji, bowiem obie są bogato wyposażone. Standard Executive obejmuje m. in. dwustrefową klimatyzację z nawiewami dla trzech rzędów siedzeń, tempomat, kamerę cofania, podgrzewane siedzenia w dwóch rzędach, ogrzewaną kierownicę i przednią szybę, reflektory bi-ksenonowe z doświetlaniem zakrętów, skórzaną tapicerkę, elektryczną regulację fotela czy nawigację satelitarną oraz system audio z dziesięcioma głośnikami. Auto można wyposażyć w kanapę lub dwa niezależne fotele drugiego rzędu.

hyundai_grand_santa_fe_20
Hyundai Grand Santa Fe

Model Santa Fe nie jest już tak ekskluzywny, ale i tak nie można narzekać na brak wyposażenia. Już najniższa z czterech specyfikacji Style obejmuje m. in. poza kompletem poduszek powietrznych i systemów bezpieczeństwa także elektrycznie regulowane szyby i lusterka, dwustrefową klimatyzację z nawiewami dla trzech rzędów, tempomat, aluminiowe obręcze kół, ogrzewaną przednią szybę czy radioodtwarzacz z sześcioma głośnikami i systemem bluetooth.

2017 Santa Fe and Santa Fe Sport
Hyundai Santa Fe i Grand Santa Fe

Drugi standard Premium to już bogata specyfikacja zawierająca ponadto kamerę cofania z czujnikami parkowania, podgrzewane koło kierownicy, samopoziomujące się tylne zawieszenie, napęd na cztery koła, reflektory ksenonowe, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, podgrzewane siedzenia z przodu i w drugim rzędzie, nawigację czy 10-głośnikowy system audio. Do każdej wersji można zamówić dodatkowo panoramiczne okno dachowe za 5000 zł (z wyjątkiem Platinum, gdzie jest bez dopłaty), a także perłowy lub metaliczny lakier za 2700 zł. Ta ostatnia opcja jest jedyną dla modelu Grand Santa Fe, kosztującą 4200 zł.

Umów się na jazdę próbna Hyundaiem Santa Fe

Poprzedni wpis Następny wpis