W marcu 1920 roku Michio Suzuki założył w Hamamatsu spółkę Suzuki Loom Manufacturing Company. Od tego momentu firma konsekwentnie rozwijała swoją działalność dostosowując się do panującej koniunktury i zamieniając się z lokalnej firmy w światowego producenta samochodów, motocykli, silników zaburtowych, agregatów prądotwórczych oraz sprzętu medycznego.

54_2

W 1954 roku po zmianie nazwy na Suzuki Motor Co. Ltd, na rynku zadebiutował pierwszy masowo produkowany samochód z Japonii – Suzulight, a w następnych latach powstało wiele produktów zaprojektowanych z myślą o potrzebach klientów.

39_2W związku z dynamicznym, globalnym rozwojem w 1990 roku firma zmieniła nazwę na Suzuki Motor Corporation.

39_3Trwająca 100 lat podróż nie zawsze była łatwa, ale… “Działamy niezmiennie od wieku nieustannie odpowiadając na trendy i zapotrzebowanie rynku. Wsparcie naszych klientów jest najważniejszym czynnikiem, który pozwolił nam zawsze być blisko potrzeb życia codziennego i dziś świętować 100. urodziny koncernu. Wszyscy w Suzuki Motor Corporation traktujemy ten kredyt zaufania jako potwierdzenie słuszności filozofii naszego założyciela, by koncentrować się na klientach i starać się dostarczać nasze produkty do każdego zakątka świata. Rok 2020 to także początek kolejnego stulecia działalności naszej firmy, dlatego wszyscy w Suzuki jesteśmy zdeterminowani do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników biznesowych w tak istotnym historycznie czasie. Dziękujemy za nieustające wsparcie” – powiedzieli we wspólnym komunikacie Osamu Suzuki, Przewodniczący Zarządu Suzuki Motor Corporation i Toshihiro Suzuki, Prezes Suzuki Motor Corporation.

Poprzedni wpis Następny wpis