Cena 48 400 zł za samochód segmentu B to sporo, ale w przypadku nowego Suzuki Swifta jest ona w pełni uzasadniona. Podstawowe wyposażenie jakie obejmuje jest bogate, a w wyższych standardach jest jeszcze lepsze.

Suzuki oferuje Swifta w trzech standardach wyposażenia: Premium, Premium Plus i Elegance. Już same nazwy wskazują jasno, że nie ma tu mowy o bazowej specyfikacji niezawierającej niczego. Wystarczy wspomnieć, że standard Premium obejmuje m.in. poduszki powietrzne czołowe i boczne z kurtynami, klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby przednie, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, radioodtwarzacz CD z czytnikiem MP3 oraz czterema głośnikami, komunikację bezprzewodową Bluetooth z zestawem głośnomówiącym i przyciskami sterowania w wykończonym skórą kole kierownicy czy dzielone i składane oparcie tylnej kanapy.

suzuki_swift_358

Z takim wyposażeniem można kupić tylko jedną wersję Swifta, konkretnie 1.2 DualJet o mocy 90 KM. Standard Premium Plus obejmuje również tę samą jednostkę z automatyczną skrzynią biegów CVT (od 55 400 zł) lub 1.0 BoosterJet z turbodoładowaniem o mocy 111 KM (od 60 400 zł).

suzuki_swift_52

W takiej specyfikacji wyposażenia, klienci otrzymują ponadto co w Premium także m.in. system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (tylko dla CVT), centralny zamek, gniazdo USB do nagłośnienia z interaktywnym system multimedialnym, wyposażonym w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali, kamerę cofania, podgrzewane fotele przednie i nawiew na nogi pasażerów z tyłu, 16-calowe obręcze z lekkich stopów, przednie światła przeciwmgłowe oraz przyciemniane szyby tylne.

suzuki_swift_50

W najwyższym standardzie Elegance oferowana jest również odmiana hybrydowa obu wspomnianych silników,  umożliwiająca automatyczne włączanie i wyłączanie motoru podczas krótkiego postoju. Dzięki technologii SHVS silnik benzynowy  jest wspomagany elektrycznym przy największych obciążeniach. Za 74 900 zł można zamówić również Swifta 1.0 BoosterJet z automatyczną skrzynią biegów.

suzuki_swift_6

W najbogatszej specyfikacji klienci otrzymują układ reagowania przedkolizyjnego, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o niekontrolowanym zygzakowaniu pojazdu, asystenta świateł drogowych, trzy zagłówki na tylnych siedzeniach z regulacją wysokości, poziomą regulację kolumny kierowniczej, klimatyzację automatyczną, bezprzewodowy kluczyk, tempomat adaptacyjny, elektryczną regulację szyb tylnych, nawigację, kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny o przekątnej 4,2 cala na tablicy wskaźników czy dwa dodatkowe głośniki.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vkz6OUYRC2U[/youtube]

Klienci mają do wyboru jedenaście lakierów nadwozia. Metaliczne w cenie 2090 zł, natomiast metaliczne z innym odcieniem dachu za 3090 zł. Suzuki daje też wiele opcji z zakresu komfortu i funkcjonalności, ale nie w pakietach, lecz pojedynczo. Z tych bardziej praktycznych można wymienić podłokietnik przedni ze schowkiem za 1263 zł czy organizer przestrzeni ładunkowej za 1245 zł. Za stacje multimedialne, w zależności od standardu wyposażenia i rodzaju urządzenia trzeba dopłacić od 3250 zł do 5400 zł.

Przeczytaj nasz test Suzuki Swifta 1.2 DualJet Premium Plus

Można także dokupić gwarancję na dodatkowy rok z limitem do 120 tys. km za 800 zł lub na dodatkowe dwa lata z limitem na 150 tys. km za 1421 zł. Standardowa gwarancja Suzuki obejmuje okres trzech lat z limitem 100 tys. km, a także 6-letnią gwarancję na nadwozie i 12-letnią na perforację.

Ceny podstawowe poszczególnych wersji silnikowych:

  • Swift 1.2 DualJet (90 KM) Premium od 48 400 zł
  • Swift 1.2 DualJet (90 KM) Elegance SHVS od 59 900 zł
  • Swift 1.0 BoosterJet (111 KM) Premium Plus od 60 400 zł
  • Swift 1.0 BoosterJet (111 KM) SHVS Elegance od 69 900 zł

Umów się na jazdę testową Suzuki Swiftem!

Poprzedni wpis Następny wpis