Wybierz markę

Rajd Wielkiej Brytanii to przedostatnia runda tegorocznego sezonu WRC. Thierry Neuville po zajęciu trzeciego miejsca wyprzedził w klasyfikacji generalnej Andreasa Mikkelsena i tym samym został wiceliderem mistrzostw.

Chociaż tytuły zostały już rozdane, zespół ma o co walczyć. Thierry Neuville może na koniec sezonu zająć drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, a Hyundai Motorsport już ma zapewnione drugie miejsce w klasyfikacji producentów.

O zwycięstwo w Wielkiej Brytanii walczyła dwójka kierowców – Sébastien Ogier i Ott Tänak i w ten weekend nie mieli sobie równych. Koreańsko-niemiecki zespół emocjonował się pojedynkiem swoich dwóch reprezentantów – Thierrym Neuvillem i Haydenem Paddonem. Dla ekipy to bardzo dobrze, że młody Nowozelandczyk jest równie konkurencyjny co bardzo doświadczony wicemistrz świata z 2013 roku.

Paddon13GB16cm286

Początkowo szybszy był Paddon, który na samym początku rajdu był trzeci, po czym spadł na czwartą i ostatecznie piątą pozycję. W tym czasie Neuville odrabiał poniesione na starcie straty. Po awarii Jariego-Mattiego Latvali i wyprzedzeniu Krisa Meeke’a na koniec dnia Thierry był już trzeci, a Hayden czwarty.

Pozycje te utrzymali do samego końca. Łącznie Neuville wygrał dwa odcinki specjalne i powoli uciekał swojemu koledze. Znacznie wolniej niż w Hiszpanii jechał Dani Sordo, który po siódmym odcinku specjalnym zajmował szóste miejsce i to się nie zmieniło do mety.

Obecnie Neuville ma 143 punkty i stoi przed szansą powtórzenia wyniku z 2013 roku. Jego najgroźniejszym rywalem jest Andreas Mikkelsen, który ma obecnie 129 punktów. Teoretycznie szansę na drugie miejsce na koniec sezonu ma także Hayden Paddon ze 126 oczkami na koncie.

Wyniki Rajdu Wielkiej Brytanii 2016

1. S. Ogier / J. Ingrassia (VW Polo R WRC) 3:14:30.2
2. O. Tänak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +10.2
3. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC) +1:35.4
4. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC) +1:54.9
5. K. Meeke / P. Nagle (DS 3 WRC) +2:35.2
6. D. Sordo / M. Marti (Hyundai i20 WRC) +4:02.6
7. J-M. Latvala / M. Anttila (VW Polo R WRC) +4:28.3
8. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +4:38.3
9. S. Lefebvre / G. de Turckheim (DS 3 WRC) +7:12.2
10. E. Camilli / B. Veillas (Ford Fiesta RS WRC) +8:19.3

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!