Wybierz markę

Zmiana klimatu jest faktem. Niekorzystne oddziaływanie człowieka na środowisko skutkuje globalnym ociepleniem, smogiem i powiększającą się dziurą ozonową. Tylko szybka reakcja może ograniczyć niekorzystne zmiany. Obecnie polskie miasta podejmują aktywne inicjatywy, aby neutralizować negatywne skutki szkodliwej działalności człowieka. Bardzo dobrze widać to na przykładzie Krakowa, gdzie w ślad za samym miastem idą również marki komercyjne. 27 maja Volvo PGD Kraków zaprasza wszystkich, w ramach Volvo Eco Days, na warsztaty pszczelarskie.

Jeszcze kilka lat temu Stolica Małopolski utożsamiana była ze smokiem i smogiem. Obecnie, dzięki dużej kampanii proekologicznej, w Krakowie jest tylko smok. Wprowadzono tu bowiem zakazy używania „kopciuchów”, a 99 procent budynków ogrzewanych jest ze źródeł ekologicznych. Dodatkowo, powiększono też dostęp mieszkańców do komunikacji miejskiej. Wszystkie te działania ograniczają efekty zanieczyszczenia powietrza w mieście.
Zaledwie kilka dni temu rozpoczęto też dostawę 46 samochodów elektrycznych Megane E-Tech electric dla gminy miejskiej Kraków. Auta trafią do krakowskich jednostek i spółek miejskich i w ramach kontraktu na dostawę elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych. Tym samym stolica Małopolski wpisuje się w trend stawiania na elektromobilność przez państwowe instytucje.
Pozytywne nastawienie do ekologii władz miasta, korzystnie wpływa też na inwestycje prywatnych przedsiębiorców.Volvo Eco Days, praca z dziećmi

Volvo Eco Days, czyli koncepcja Volvo Car PGD Kraków

Dobrym przykładem firmy przykładającej ogromną rolę do ekologii jest Volvo Car PGD Kraków. Poza zachęcaniem klientów do poznania elektrycznych modeli Volvo XC 40 i Volvo C40, firma zadbała też o środowisko miejskie.
Najpierw zamontowano na dachu pasiekę dla pszczół (tuż obok paneli fotowoltaicznych), a następnie zorganizowano Volvo ECO Days. Poprzez tę inicjatywę marka chce pomagać owadom, którym człowiek zawdzięcza produkcję aż 1/3 żywności.
Jak mówił Karol Darwin „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…”

Aby uświadomić wszystkim wagę ekologii i istotę życia na ziemi pszczół, z okazji Światowego Dnia Pszczoły 27 maja organizowany jest kolejny Volvo ECO Days.

Warsztaty pszczelarskie dla każdego

W sobotę 27 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 organizowane są warsztaty pszczelarskie i proekologiczne wykłady dotyczące produktów pszczelich.

Poprzednie edycje kierowane były wyłącznie do dzieci, tym razem przygotowano jednak również coś dla dorosłych. Chodzi o uświadamianie, że wszystkie działania w ostatecznym rozrachunku przyczyniają się również do pszczelego dobrobytu. Począwszy od recyklingu, poprzez świadomą konsumpcję, ograniczanie ilości produkowanych śmieci, na jedzeniu miodu skończywszy, wszelkie zachowania są proekologiczne i prośrodowiskowe.

Warsztaty potrwają od godziny 10 do 14. Oprócz wykładów odbędzie się również degustacja miodu, będzie można założyć strój i kapelusz pszczelarski, a także poznać inne narzędzia pszczelarskie. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, każdy będzie mógł również zobaczyć pszczoły z naprawdę bliska, poprzez oszklony prezenter.
Nieważne jednak, czy dbanie o środowisko przyjmuje formę wspierania pszczół, zbierania żywności, jazdy elektrycznymi samochodami czy komunikacją miejską. Najważniejsze jest to, aby mieć świadomość, że tylko poprzez tego typu wspólne, świadome działania miast, firm i samych ludzi, troska o środowisko może być naprawdę efektywna.Volvo Eco Days

Świece tworzone z pszczelego wosku

Atrakcją, która jest obca wielu osobom nawet nie mieszkających w mieście, będzie tworzenie świec z węzy pszczelej. Węza pszczela to bowiem plaster wosku wykonany wyłącznie z naturalnego wosku pszczelego, który wyciągamy z miodem z ula.. Największą atrakcją warsztatów będą oczywiście pszczoły, które będziecie mogli zobaczyć z bardzo bliska.
Aby poznać bliżej Volvo PGD Kraków i podejście do życia zgodne z filozofią marki Volvo zapraszamy na stronę VOLVO.CAR,PGD.KRAKÓW
Oczywiście można również sprawdzić, czy jazda elektrycznym Volvo daje kierowcy satysfakcję

Bogusław KorzeniowskiVolvo Eco Days, opowieści o pszczołach

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!