Volvo PGD jest jednym z pierwszych punktów dealerskich, który uczestniczy w Polsce w tworzeniu programu “Powerstop”. Jest to sieć powszechnie dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które pojawią się u dealerów Volvo w całej Europie. Warto przy tym zauważyć, że Polska to jeden z pierwszych rynków w Europie, gdzie  pojawią się stacje szybkiego ładowania. Oprócz naszego kraju pionierami projektu są Włochy, Belgia i Hiszpania.

Zwiedzaj Kraków, Volvo PGD zadba o Twojego elektryka

Powerstop to część projektu, w ramach którego Volvo Cars oferuje klientom swobodę przemieszczania się. Ma on zapewnić, aby zarówno krótkie, jak i długie podróże były łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, projekt powstał oceniając strategiczne lokalizacje, w których punkty ładowania są najbardziej potrzebne.

Wszystkie stacje będą widoczne w sieci Plugsurfing, czołowej europejskiej platformie stacji publicznych. Co ważne, ze stacji będą mogli bowiem korzystać nie tylko klienci Volvo, ale także kierowcy aut elektrycznych innych marek.

Volvo Powerstop

Dewiza Volvo – sprzedajemy samochody elektryczne, zatem dbamy o klientów

Prezes Volvo Car Poland, Emil Dembiński, podkreślił: „Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych. Ponieważ zaś nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom”.

 

Według Volvo przyszłość to elektryfikacja

W 2017 roku koncern Volvo Cars zobowiązał się do wprowadzenia napędu elektrycznego w całej gamie swoich modeli, a od roku 2019 wszystkie modele Volvo dostępne są w wersji hybrydowej typu plug-in. Firma zobowiązała się także do 2025 roku (w porównaniu do roku 2018) zmniejszyć o 40% przypadający na jeden samochód poziom emisji CO2, wynikający z całego łańcucha dostaw i procesu produkcji, włączywszy w to sieć dealerską. W roku 2040 Volvo Cars zamierza osiągnąć zerowy poziom śladu węglowego w swoim łańcuchu wartości.

SPRAWDŹ AUTA DOSTĘPNE OD RĘKI

W tej chwili Volvo oferuje pełną gamę modeli zelektryfikowanych (hybryd klasycznych, typu plug-in i aut w pełni elektrycznych), przy czym ponad 25% sprzedaży stanowią hybrydy plug-in. Do 2025 roku połowę samochodów na rynku będą stanowiły auta w pełni elektryczne, zaś do roku 2030 z oferty zupełnie znikną wersje napędzane silnikami spalinowymi.

ładowarki Volvo
Poprzedni wpis Następny wpis