Super oferta dla szukających hybryd ładowanych z gniazdka.  Ceny obniżono o wysokość podatku VAT. Dodatkowo wersje plug-in można darmowo wyposażyć w program Polestar. Poniżej wszystkie korzyści na jakie mogą liczyć nabywcy tych niskoemisyjnych aut….

W Volvo PGD trwa właśnie promocja “Z Volvo wiosna nie ma VAT. Ma za to wiele zalet”. Oto co warto wiedzieć.

Volvo XC90 T8 – w pierwszej czwórce w Polsce

Hybrydy plug-in, czyli ładowane z gniazdka, nadal są mało popularną grupą aut w Polsce. Dynamika wzrostu ich rejestracji jest jednak spora.

Niewiele osób wie, że w Polsce, czwartym najpopularniejszym modelem hybryda plug-in (PHEV), jest Volvo XC90 T8 Recharge. Zarejestrowano ich dotąd ponad 560 egzemplarzy. Co dziesiąty model XC90, jaki opuszcza polskie salony Volvo, to właśnie odmiana T8 Recharge. Gdy samochód debiutował na rynku w 2015 roku, wiele osób wybierało tę odmianę kierując się jej osiągami. Układ napędowy o mocy 303 + 87 KM i momencie obrotowym ponad 400 + 240 Nm rozpędzał ten wielki samochód do setki w niecałe 6 sekund. Było to o jakieś półtorej sekundy szybciej, niż w przypadku najmocniejszej odmiany XC90 pierwszej generacji, którą napędzał silnik V8. Dzisiaj coraz częściej klienci kierują się walorami ekologicznymi i niską emisją CO2.

XC90 T8 Recharge można ładować i bezemisyjnie, w ciszy pokonywać kilkadziesiąt kilometrów dziennie.

Hybrydy PHEV nie wymagają szczególnych modyfikacji domowej instalacji elektrycznej i pozwalają szybciej zamortyzować koszt domowej instalacji fotowoltaicznej. Jak pokazują badania Volvo Cars, około 40% przebiegu naszych modeli PHEV jest pokonywanych w trybie całkowicie bezemisyjnym. Volvo XC90 T8 może jeździć w trybie:

  • Power – w którym silnik spalinowy i elektryczny działają razem zapewniając kierowcy doskonałe przyspieszenie
  • Hybrid –gsy samochód samoczynnie przełącza się między napędem elektrycznym i spalinowym
  • Pure – który umożliwia jazdę wyłącznie na prądzie
  • Program Off-road pozwala pokonywać trudniejszy teren lub wyjechać z głębokiego śniegu.

Przyszedł zatem czas, by do tej układanki dodać jeszcze jeden element i obniżyć cenę zakupu hybrydowego okrętu flagowego. Do tej pory cena bazowa XC90 T8 Recharge wynosiła 349 900 zł. Teraz wynosi 284 472 zł.

Skonfiguruj swoje Volvo XC 90

XC40 T5 Recharge – hit w Europie, czas na Polskę

To hybryda plug-in, która zbudowana jest na platformie podłogowej CMA. Wszystkie pozostałe hybrydy plug-in Volvo mają silnik elektryczny napędzający tylne koła i silnik spalinowy napędzający koła przednie. Silnik elektryczny jest w nich sparowany z dwulitrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i kompresorem.

XC40 T5 Recharge ma zupełnie inną konstrukcję. Tutaj zarówno silnik elektryczny jak i spalinowy napędzają koła przednie, a za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest dwusprzęgłowa, siedmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów. Pozostałe hybrydy korzystają z ośmiostopniowej automatycznej przekładni hydrokinetycznej.

XC40 T5 Recharge jako jedyny model PHEV w ofercie wykorzystuje trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra i mocy 180 KM. Wspomaga go jednostka elektryczna o mocy 87 KM.

W brytyjskich testach porównawczych można zobaczyć, jak wspomagający moment obrotowy silnika elektrycznego przekłada się na elastyczność tego pojazdu. Najkrócej mówiąc, gdy jedziemy XC40 T5 Recharge, wyprzedzanie innych pojazdów jest całkowicie bezstresowe. Do tego samochód świetnie nadaje się do jazdy bezemisyjnej.

Jest to najtańsza hybryda plug in oferowana w VOLVO PGD. Dotychczas jej cena w sportowym wydaniu R-Design wynosiła 224 700 zł. W ramach akcji obniżono ją do kwoty 182 683 zł.

Skonfiguruj swoje Volvo XC40

PHEV – z programem Polestar w cenie

Wszystkie modele T8 Recharge (PHEV) będące w ofercie VOLVO PGD. czyli: S60 T8, S90 T8, V60 T8, V90 T8 oraz XC60 T8 i XC90 T8 są teraz dostępne z programem Polestar. Optymalizuje on pracę silnika i zmiany biegów. Dotąd ten program był dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 4500 zł brutto. Teraz do każdej hybrydy ładowanej z gniazdka w odmianie T8 jest dostępny w cenie auta, bez konieczności dopłaty.

W sobotę 20-go marca, w Salonie VOLVO PGD,  przygotowano kulminację atrakcji związanych z dniami otwartymi. Na gości będzie czekać wiele atrakcji.

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis