Wybierz markę

Volvo zaprezentowało pierwszy model z nowej rodziny o nazwie Recharge, czyli pojazdów z napędem elektrycznym, z możliwością ładowania z sieci. Są to auta hybrydowe plug-in i elektryczne, a gamę otwiera Volvo XC40 Recharge.

W pełni elektryczne Volvo zostało zbudowane na bazie wersji, którą już znacie. Jego płyta podłogowa od początku była zaprojektowana z myślą o napędzie elektrycznym, dlatego nie było problemu z rozmieszczeniem podzespołów. A chodzi o baterię, która znalazła się pod podłogą kabiny, a także dwa silniki – po jednym na oś. Ich łączna moc to aż 408 KM, a moment obrotowy to 660 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h ma zająć 4,9 s. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi 400 km. W 40 minut można naładować baterię do poziomu 80% za pomocą szybkiej ładowarki.

Po usunięciu tradycyjnego zespołu napędowego pojawiło się miejsce pod przednią maską na dodatkowy, 30-litrowy bagażnik, w którym można umieścić podręczne pakunki, na przykład torbę sportową czy neseser. Jest oczywiście także zwykły bagażnik z tyłu, ale obawiam się, że nieznacznie pomniejszony, bo producent nie wspomina o nim. W ogóle Volvo nie zdradziło żadnych technicznych szczegółów w informacji prasowej niż to, co już tu przeczytaliście. Za to opublikowało masę zdjęć.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!