Wybierz markę

Limitowana wersja Volvo S60 T8 Polestar Engineered niebawem będzie dostępna w Polsce. Ten sportowy i jednocześnie ekologiczny sedan imponuje osiągami i nawiązuje do najlepszych tradycji motorsportowych marki.

Premiera rynkowa tego modelu będzie miała miejsce w 2020 roku. Cena modelu S60 T8 Polestar Engineered została ustalona na 290 tys. zł. Niestety liczba egzemplarzy na sprzedaż jest ograniczona do czterech! Będą też podobnie skonfigurowane modele XC60 i V60, a ich łączna liczba to osiemnaście.

191009volvo_s60-0064

Zaprezentowane w Warszawie auto ma kilka istotnych zmian względem standardowej wersji S60 T8. Specyfikacja Polestar Engineered została wyposażona unikalny wzór felg o średnicy 20 cali, wydajny układ hamulcowy Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami na przedniej osi, regulowane zawieszenie renomowanej firmy Ohlins oraz kilka dodatków stylistycznych, w tym pomarańczowe pasy bezpieczeństwa, czy złoty lakier na zaciskach hamulcowych. Nie podniesiono natomiast mocy.

191009volvo_s60-0058

Przypomnę tylko, że układ hybrydowy T8 składa się z dwóch silników. Benzynowy po modyfikacjach Polestar generuje 313 KM, a elektryczny 87 KM. Przyspieszenie do setki trwa 4,4 s w przypadku modelu S60. Więcej na temat systemu T8 przeczytacie w artykule poniżej:

Napęd Volvo T8 Twin Engine, czyli wszechstronna hybryda z mnóstwem zalet

Przyszłość elektryfikacji w samochodach Volvo

Już lada dzień odbędzie się premiera elektrycznego XC40, a chwilę później XC40 T5, czyli najmniejsza hybryda typu plug-in w gamie marki. Jednocześnie Volvo wprowadza silniki B5, czyli diesle z tzw. miękką hybrydą. Docelowo układ 48-woltowy będzie też łączony z silnikami benzynowymi T5 i T6.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!