Wybierz markę

Daniel „Dani” Sordo Castillo od 2014 roku jest kierowcą fabrycznym zespoły Hyundai Motorsport i pozostanie nim również w sezonach 2017-2018.

Hiszpański kierowca od samego debiutu jest w zespole Hyundai Motorsport. Już w swoim pierwszym sezonie świętował sukcesy, m. in. podczas Rajdu Niemiec, w którym razem z Thierry Neuvillem zdobyli dublet. Do tej pory trzykrotnie stawał na podium w rundach WRC. Choć obecnie jest najniżej sklasyfikowanym zawodnikiem ekipy, jego regularność i doświadczenie są bardzo cenione. Druga sprawa, to wciąż niejasna sytuacja z kontraktowa z Thierry Neuvillem, o którym mówi się, że przejdzie do innego zespołu.

Hyundai chcąc sobie zapewnić przyszłość związał się już podobną umową z Haydenem Paddonem. Kontrakt na sezony 2016-2018 podpisano z Nowozelandczykiem w październiku ubiegłego roku. Teraz ekipa ma stabilny skład i może dalej kontynuować swoją drogę do mistrzostwa świata w rajdach samochodowych.

Oficjalne oświadczenie zespołu: Mamy przyjemność poinformować, że przedłużyliśmy naszą umowę z Danim Sordo na sezony 2017 i 2018 FIA World Rally Championship. Dani i Marc są częścią naszego zespołu WRC od czasu naszego pierwszego rajdu w 2014 roku i wykazali imponującą regularność i szybkość. W sumie zdobyli dla nas trzy podia, w tym drugie miejsce w niedzielę w Rajdzie Niemiec.

Dani Sordo: Miałem przyjemność widzieć i pomagać temu zespołowi wyrosnąć w krótkim czasie na pretendentów i jestem podekscytowany tym, że będę mógł oglądać jego przyszłość i pomagać się rozwijać. Moim celem jest walka o podia i zwycięstwa, a wiem że to realne z tą ekipą. Ten sezon jest naszym najlepszym, ale jest jeszcze trochę do odkrycia.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!